Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Dosyć długo zbierałem się do recenzji ILIFE’a A4 i za to serdecznie przepraszam wszystkich oczekujących. Mam nadzieję jednak, że poniższa recenzja będzie pomocna. Zdecydowałem, że ocenię robota po kilku miesiącach użytkowania. Sprawdzę, jak wytrzymał próbę czasu i jak wpłynęła na niego intensywna eksploatacja.
Zamówione: 21.12.2016
Otrzymane: 30.12.2016
Cena: 156$.
Link: A4S w sklepie Gearbest wysyłka z EU (bez VAT-u)! Aktualnie w sprzedaży dostępna jest tylko poprawiona wersja A4S! W wersji A4S zamontowano ulepszoną wersję silnika.

UWAGA!
Obecnie można kupować na Gearbest bez VAT-u również z magazynu w Chinach! Wystarczy wybrać opcję przesyłki PRIORITY LINE, która chroni przed dodatkowymi kosztami! ILEFE jest również dostępny na Aliexpress z wysyłką z Niemiec- TUTAJ!

Wcześniej miałem do czynienia już z dwoma robotami sprzątającymi firmy ILIFE, był to model V5PRO i V7, więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Oba roboty zostały “sprezentowane” pod choinkę. Jestem w ciągłym kontakcie z obecnymi posiadaczami, więc tytułem wstępu mogę również zdać relację z ich kilkumiesięcznej pracy.
IMG_0659 (Copy)
ILIFE V5PRO– Odkurzacz sprawuje się świetnie, nie stwierdzono żadnej usterki, czas ładowania i pracy na baterii bez zmian. Brak widocznych zarysowań. Odkurzacz pracuje w “przyjaznym” środowisku (bez dzieci i zwierząt). Wykorzystywany 1-2 razy w tygodniu.
ILIFE V7 Odkurzacz poddany poważnej próbie. Pracuje w warunkach bojowych. Rodzina 2+1+kot! Klocki, zabawki, kable, sznurki, sierść, włosy. Z relacji użytkowników, wiem, że odkurzacz jest już członkiem rodziny, swoje obowiązki wykonuje z wielką starannością. Pracuje każdego dnia. Zaoszczędził już dla domowników sporo czasu, którzy zapomnieli już, czym jest latanie z odkurzaczem po domu.
W czasie intensywnej pracy V7 zauważono kilka usterek, które udało się zlokalizować i naprawić.  Odkurzacz nie ładował się po wjechaniu do stacji. Problem wyeliminowany przez zresetowanie urządzenia. Wystarczyło odłączyć baterię na kilka sekund. Po jakimś czasie odkurzacz zaczął się wyraźnie męczyć w czasie pracy. Po kilku dniach unieruchomił się na dobre. Po rozebraniu obudowy okazało się, że kocia sierść skutecznie zablokowała koło robota. Robot wrócił do pracy po wyczyszczeniu.  Ostatnio robot ponownie zaczął się dziwnie zachowywać. Nie pracował płynnie, zatrzymywał się i zmieniał kierunek jazdy, jakby widział przed sobą przeszkodę, której nie było.  Usterkę udało się wyeliminować następująco:

Podsumowując, oba odkurzacze sprawują się doskonale. V7 kilkukrotnie potrzebował małej pomocy, ale po niewielkiej ingerencji wracał do formy. Przy użytkowaniu robotów sprzątających warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji, wtedy mamy pewność, że posłużą dłużej.
Przejdźmy teraz do ILIFE’a A4, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Pierwsze zdanie już zdradza, w jakim tonie będzie poniższa recenzja.
Robota zamówiłem ze sklepu GEARBEST, obecnie dostępna jest już jego ulepszona wersja, która kryje się pod nazwą ILIFE A4S. Robota zamówiłem z wysyłką z magazynu w Europie, aby ominąć podatek VAT (Możemy również zamówić robota z magazynu w Chinach, z opcją wysyłki Priority Line, która również zabezpiecza przed VAT-em!)

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Po kilku dniach od zamówienia otrzymałem zestaw, który zawierał:

• Robot sprzątający ILIFE A4
• Zasilacz
• Stacja ładująca
• Dwa dodatkowe filtry
• Dwie zapasowe szczotki wymiatająca
• Szczotka do czyszczenia odkurzacza
• Pilot zdalnego sterowania

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest- Użytkowanie

Robot jest dziecinnie prosty w użyciu, podobnie jak pozostałe roboty, posiada przycisk ON/OFF z boku urządzenia i przycisk główny HOME, którym możemy uruchomić odkurzacz. Pilot zdalnego sterowania posiada więcej opcji, dzięki czemu możemy wywołać sprzatanie o konkretnej godzinie, wymusić sprzątanie wzdłuż ściany, nakazać sprzątanie po spirali- szczególnie przydatne, gdy coś rozsypiemy, możemy również, po wciśnięciu przycisku MAX, zwiększyć moc odkurzania. Za pomocą pilota możemy także wyłączyć ILIFE’a i odesłać go do stacji ładującej.
Odkurzacz wyposażony jest w diodę sygnalizującą gotowość do pracy. Kolor zielony oznacza, że jest naładowany, kolor pomarańczowy mruga podczas ładowania.

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest- Sprzątanie

Jakość sprzątania A4 oceniam bardzo wysoko, jest to zasługa dwóch szczotek zamiatających i turboszczotki, która dzięki swojej budowie doskonale zbiera włosy i sierść. ILIFE A4 posiada największą moc ssania z serii ILIFE, która wynosi 1000pa, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na wszelkiego rodzaju dywanach i wykładzinach. Robot wyposażony jest w czujnik zapobiegający zderzeniom, wykrywa potencjalne przeszkody i unika ich.
Według mojej obserwacji A4 pracuję ciszej od V7 i V5PRO, (oficjalne porównania mówią co innego), ale jest bardziej “narwany” i czasami zdarza mu się przewrócić suszarkę z praniem, lub z impetem “wbić się” pod lodówkę. Obdrapana górna powierzchnia robota, jest na to dowodem.
Pojemność zasobnika na śmieci wynosi 0,45l, to więcej niż w przypadku V7 i V5PRO, jednak dla osiągnięcia najlepszej wydajności warto regularnie go opróżniać. Czas pracy robota to około 2 godziny, pełne naładowanie osiąga po 5.
Po ośmiu miesiącach użytkowania robota nie stwierdziłem żadnej usterki. Bateria nie uległa degradacji. Czas ładowania nie wydłużył się. Odkurzacz ucierpiał jedynie wizualnie. Mały problem, jaki zaobserwowałem, polega na tym, że czasami robot zbyt wcześnie decyduje się na powrót do bazy, np po 45 minutach sprzątania, wymuszam wtedy ponowny start pilotem.

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest- Podsumowanie

Przyznam szczerze, że nie pamiętam, jak wyglądało życie przed ILIFE’em, lub nie chcę pamiętać. Robot sprzątający w domu to prawdziwy luksus, który wcale nie musi być gigantycznym wydatkiem. Kwota 550zł jest śmiesznie niska w porównaniu do cen robotów Roomba, które są dostępne na naszym rynku i oferują podobny poziom sprzątania. Model A4 wydaję mi się najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli czworonogów. Dzięki dużej mocy bez problemu upora się z sierścią, czy włosami na dywanie.
Zastanawiacie się jakiego typu odkurzacz najlepiej sprawdzi się w waszym domu? Ważne jest  jakiego typu powierzchnie chcemy sprzątać za pomocą robota. Wszystkie prezentowane roboty są uniwersalne i potrafią odkurzać różnego typu nawierzchnie, jednak nie wszystkie równie skutecznie. Jeżeli chodzi o roboty marki ILife, to modele z serii V (V7, V5PRO) najlepiej sprawdzą się w przypadku płytek, paneli, twardych podłóg. Jeżeli w naszym mieszkaniu dominują dywany- pierwszym wyborem powinien być A4S.

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Robot sprzątający ILIFE A4 z Gearbest

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

 1. Paulina pisze:

  Witam,
  czy ktoś wie o jakiś aktualnych kuponach obniżających cenę odkurzacza ILIFEA4S?

 2. Paulina pisze:

  Są jakieś aktualne kupony na GB albo Alli?

 3. Tom pisze:

  Mój po ok miesiącu zaczął jakby mieć większe problemy z przejeżdżaniem przez przeszkody … np rurki od krzeseł (często się na nich zatrzymuje) i potrafi się zatrzymać na prostej. Trochę lipa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *