Dron Eachine H8 Mini z Aliexpress – Recenzja

Dron Eachine H8 Mini z Aliexpress kupiłem aby sprawdzić skąd bierze się rosnąca popularność zabawek tego typu. Wybór padł na model H8 Mini czyli budżetowy wybór, który jest często polecany wśród „dronów na początek”. Jak sprawdził się w małych testach? Tego dowiesz się z poniższej recenzji.
Zamówiłem: 11.11.2015
Otrzymałem: 5.12.2015
Zapłaciłem: 14,36$ + 0,98$ za dodatkowe śmigiełka
Link: Helikopter możesz kupić tutaj a dodatkowe śmigiełka tutaj

Dron Eachine H8 Mini z Aliexpress

Dron Eachine H8 Mini z Aliexpress – Recenzja

Recenzja po dość długim czasie od otrzymania drona, chciałem jednak sprawdzić czy zabawka nie jest „jednorazowego użytku”. Osobiście planuję zakup nieco droższego sprzętu, dlatego H8 Mini kupiłem w celach treningowych. Wybór padł na wyżej wymieniony model z uwagi na jego cenę i dosyć dużą popularność. Po przeczytaniu kilku opinii dokupiłem również zapasowe śmigiełka, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na uszkodzenia. Po pierwszych testach okazało się, że dobrze zrobiłem ponieważ jedno z nich połamało się i musiałem dokonać wymiany.
Dron Eachine H8 Mini z Aliexpress to quadrocopter ze stosunkowo mocnymi silniczkami, nad którymi dosyć trudno zapanować, więc jeśli ktoś z Was oczekuje, że zacznie latać z marszu to polecam uzbroić się w cierpliwość.
Po włączeniu zabawki należy ją skalibrować, w tym celu przesuwamy gałki równocześnie kolejno- na godzinę siódmą a następnie na godzinę piątą, dron poprzez miganie lampek LED da nam sygnał, że czynność została zakończona sukcesem.  Samo sterowanie zabawką wymaga sporej wprawy, osobiście jeszcze nie wszedłem na poziom „Master” i zaliczam częste spotkania bliskiego stopnia ze ścianą lub ku niezadowoleniu mojej dziewczyny z kwiatami doniczkowymi :) Eachine posiada lampki LED, które pomagają nam podczas lotu odróżnić przód i tył, przydaję się to przede wszystkim podczas nocnych lotów, lampki dodatkowo dają bardzo fajny efekt świetlny.
Wbudowany ma także 6 osiowy żyroskop dzięki czemu latanie staje się o wiele stabilniejsze niż w innych modelach. Bateria schowana jest w spodzie quadcoptera i nie ma możliwości na jej uszkodzenie- można zaopatrzyć się w kilka wymiennych baterii aby przedłużyć frajdę z latania bez każdorazowego ładowania.
Naładowana bateria pozwala na kilka minut świetnej zabawy, aby ją naładować potrzebujemy około 40min-60min. Muszę przyznać, że tworząc recenzje zacząłem niejako odkrywać potencjał tego niepozornego urządzenia. Aktualnie testuję funkcję powrotu i obroty 360 stopni, efekty treningu zamieszczę w aktualizacji.

Dron Eachine H8 Mini z Aliexpress – Podsumowanie

H8 Mini to świetny pomysł na prezent a zabawa daje bardzo dużo frajdy, trzeba jednak poświęcić trochę wolnego czasu aby zapoznać się ze sterowaniem, które niestety nie należy do najprostszych. Zapraszam Was do filmiku na Youtube z małą próbką możliwości drona.

DANE TECHNICZNE:

Częstotliwość: 2.4G
Stabilizacja: 6 osi
Wymiary:3,5 * 13,5 * 2.8cm
Waga drona: ok. 20g
Zasilanie pilota: baterie AAA x 3 baterii nie ma w zestawie
Czas ładowania: 45 min
Czas lotu: 5-7 min (na jednej baterii)
Zasięg: ok. 30m

Najważniejsze zalety drona

  • Funkcja Powrotu – ta wersja drona pozwala na szybki powrót w wyznaczone miejsce podczas lotu.
  • 4 kanału lotu pozwalające na wznoszenie, zejście, do tyłu, do przodu, lewy boczny lot, prawy boczny lot, akrobacje 360 stopni.
  •  6-osiowy System Kontroli i Stabilizacji Lotu
  • Możliwe akrobacje 3D oraz pełne oświetlenie 4 x LED

 

Dron Eachine H8 mini z Aliexpress 20160207_165203 20160207_165250

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

  1. Avatar Rafał pisze:

    Witam,

    Można prosić o link do sprawdzonego sklepu, w którym mogę zamówić akumulator do drona?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *