Dziwne „polskie” rzeczy na Aliexpress

Dziwne „polskie” rzeczy na Aliexpress to post, który zdecydowałem się napisać po tym, jak serfując po internecie natrafiłem na galerię zdjęć na stronie Radia Zet. Idąc tym tropem postanowiłem sprawdzić co aktualnie wyszukamy na Aliexpress pod hasłem „Poland” i muszę przyznać, że w kilku przypadkach byłem lekko zaskoczony. Nasi chińscy przyjaciele przyzwyczaili mnie już do tego, że są „nieszablonowi” jednak mnogość i różnorodność przedmiotów z Polską w tle, spowodowała, że z jeszcze większą sympatią patrzę w kierunku Aliexpress.

Dziwne „polskie” rzeczy na Aliexpress a Robert Lewandowski

Jednym z naszych najbardziej rozpoznawalnych „towarów” na świecie jest aktualnie Robert Lewandowski. Pokrowce na telefon, poszewki na poduszki, plakaty, te wszystkie przedmioty opatrzone jego podobizną, oferowane są na chińskich aukcjach.
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressFigurkę znajdziesz tutaj
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressCasy na telefony z Lewandowskim wyszukasz klikając tutaj.
Idąc piłkarskim śladem bez problemu trafiłem na kilka koszulek z nazwiskami naszych orłów, takich jak Błaszczykowski, Piszczek, Krychowiak czy Szczęsny. Największe zaskoczenie przeżyłem jednak po znalezieniu figurki z podobizną Jurka Dudka! (Ale, że Dudka na mundial nie wzieli!?) :)
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressGratką dla fanów warszawskiej Legii powinny być natomiast gadżety z emblematem ich klubu, które znajdziecie tutaj.
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressCo poza Robertem Lewandowskim jest naszym najlepszym produktem eksportowym? Oczywiście Wiedźmin! Aliexpress proponuje nam plakaty, naszyjniki, folie na konsole i inne z podobizną Geralta z Rivii. Wszystkie przedmioty związane z postacią stworzoną przez Sapkowskiego odnajdziesz tutaj.
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressJak się jednak okazuje, na aukcjach chińskiego giganta napotkamy również przedmioty, które nieco przypomną o historii naszego kraju. Natrafiłem na sylwetki wielkich Polaków takich jak Chopin, Moniuszko czy Jan Paweł II
Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpressoraz tych, którzy odcisnęli piętno na naszej historii. Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress

Po drugiej stronie barykady, (nie biorę pod uwagę teczek Bolka) natrafiłem natomiast na koszulkę z wizerunkiem Lecha Wałęsy na czele Solidarności, którą możesz kupić tutaj.
Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress

Na cienie PRL-u natknąłem się przeglądając modele samochodów. Fiat 125p,  milicyjna Warszawa czy Tarpan to kawał polskiej historii motoryzacji, którą oferują chińscy sprzedawcy.

Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress

Oczywiście nie mogło zabraknąć wizerunku naszego starego, poczciwego Maluszka :) Obrazek z jego wizerunkiem, opatrzony napisem „Wycieraj malucha do sucha” możesz kupić tutaj
malucha do suchaKolejnym znaleziskiem okazał się samolot pasażerski polskich linii lotniczych oraz na myśliwiec MIG-14.
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressWiele przedmiotów z polskimi akcentami znajduje się również w kategorii „plakaty”.
Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressW kategorii koszulki wyszperałem natomiast zabawny wzór: I speak polish, what is Your superpower?
Dziwne "polskie" rzeczy na Aliexpress

Aliexpress nie przestaje mnie zaskakiwać :) Co jeszcze znalazłem?
Dziwne "polskie" rzeczy na AliexpressDziwne "polskie" rzeczy na AliexpresspomnikJeśli Wam również udało się wynaleźć jakieś „polskie” przedmioty na Aliexpress to zachęcam do komentowania!

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

 1. Avatar Marcin N pisze:

  Ten maluch ma kierownicę po angielsku ;)

 2. Avatar Air pisze:

  Jak znalazłeś koszulki Legii? Bo nie mogę ich odnaleźć.

 3. Avatar Szympek pisze:

  Znalazł ktoś może koszulkę Lecha Poznań? Z góry dzięki.

 4. Avatar kdsl pisze:

  Jelonek Rogacz – kolekcjonerska moneta, oryginał kosztuje kilkaset zł, podróbki po 30 zł na liexpress:)
  Ogólnie monety, banknoty, medale (np. Krzyz Zaslugi medal WW2 Poland merit cross 1960)
  Nasze nowe piłkarskie stroje na ME 2016 we Francji :) (2016 Poland Home Away Thailand quality soccer jerseys free shipping)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *