Jak kupować na AliExpress?

Jak kupować na Aliexpress – to proste!

Jak kupować na Aliexpress – wielu z Was pyta jak dokonywać zakupów na tym portalu dlatego postanowiłem odpowiedzieć na kilka pytań, aby przybliżyć Wam korzystanie z tego portalu. Dzięki temu poradnikowi ułatwię Wam robienie zakupów oraz pokażę jak łatwo znaleźć atrakcyjne oferty i cieszyć się świetnymi produktami w fantastycznej cenie.

Poza pytaniem, jak kupować na Aliexpress pytacie również: O co chodzi z tym Aliexpress? A co jeśli mnie oszukają?
Muszę mieć konto walutowe, żeby tam kupować?

DOŁACZ DO GRUPY- UZALEŻNIENI OD ALIEXPRESS! NAJWIĘKSZY ZBIÓR OFERT!
MEGA PAKA KUPONÓW I OFERT!


Aliexpress to chiński portal zakupowy istniejący od kilku lat, na którym można kupić niemal wszystko, od ubrań, przez elektronikę, wyposażenie domu i kosmetyki, aż po akcesoria sportowe. Serwis charakteryzuje się wyjątkowo niskimi cenami. Można go porównać do działającego na naszym rynku Allegro, jednak ilość przedmiotów oferowanych na Aliexpress jest wielokrotnie wyższa, większa konkurencja i fakt, że w dużej mierze kupujemy bezpośrednio od producentów i omijamy importerów, powoduje, że ceny są tak kuszące.

Ok, ale co z cłem i podatkiem Vat?
Okazuję się, że nie jest to skomplikowane. Obecnie, jeśli łączna wartość towarów w paczce nie przekracza 150 euro, nie trzeba płacić cła. Pozostaje jeszcze podatek VAT, jednak jeśli deklarowana wartość przesyłki wynosi mniej niż 22 euro, to jesteśmy zwolnieni także z tej opłaty. Dodatkowo zwolnione z podatku są wszystkie paczki do kwoty 45euro, które zostały wysłane na użytek osobisty, a nie handlowy. Z tego też powodu, wielu sprzedawców deklaruje niską wartość paczki a dodatkowo zaznacza „Gift” czyli prezent w opisie przedmiotu :)

Praktycznie działa to tak, że nie musimy się niczym martwić, jeśli kupujemy towary na własny użytek. Natomiast w przypadku, gdy Urząd Celny jednak zatrzyma naszą paczkę, to wyślę do Nas list, by poinformować o tym. W odpowiedzi musimy podać informacje co znajduję się w przesyłce oraz potwierdzenie płatności i link do aukcji. Po czym najprawdopodobniej paczka do Nas wróci. Osobiście otrzymałem ponad 250 przesyłek z Chin i nigdy żadna nie została zatrzymana :)

Aliexpress dodatkowo charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem transakcji, sprzedawca dostaję pieniądze za przedmiot dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że dostaliśmy przedmiot i wszystko jest ok. W przypadku, gdy jesteśmy niezadowoleni z otrzymanego przedmiotu, możemy „założyć spór” i domagać się zwrotu całej kwoty bądź jej części.

Zastanawiasz się jak zapłacisz za zakupy na Aliexpress?
Jest kilka możliwości płatności, jednak najważniejsze, że można płacić poprzez Przelewy24, czyli jeśli posiadamy konto z bankowością online, to bez problemu zapłacimy za przedmiot. Można płacić także na inne sposoby, ale te szczegółowo omówię w oddzielnym wpisie.

POBIERZ KUPONY SELECT
POBIERZ KUPONY ZNIŻKOWE TUTAJ!

Jak kupować na Aliexpress – Zaczynamy!

Wchodzimy na stronę Aliexpress.com
Następnie rejestrujemy się za pomocą panela zaznaczonego po prawej stronie.
Możemy to zrobić poprzez drogę mailową, jak i również za pomocą Facebooka. Klikamy Join free.Jak kupować na AliExpressMożemy zarejestrować się drogę mailową, jak i również za pomocą Facebooka. Ja wybrałem drogę mailową, szczegóły na zdjęciu.

Jak kupować na AliExpress
Następnie logujemy się na swój e-mail i potwierdzamy rejestracje.
Jak kupować na AliExpress
Po przekierowaniu na stronę Aliexpress, kończymy rejestracje.
Jak kupować na AliExpress
Gdy wpiszemy poprawnie dane rejestracja zakończy się sukcesem a Aliexpress automatycznie przekieruje Nas na stronę główną. Teraz możemy rozpocząć zakupy :) Zaczynamy od kategorii, która nas interesuje.
Jak kupować na AliExpress
Teraz wybieramy kategorie. ( Tak jak na zdjęciu poniżej)
Jak kupować na AliExpress
Teraz przechodzimy do zegarków w kategorii. Aby zobaczyć najpopularniejsze modele, postępujemy według schematu z następnego zdjęcia.
Jak kupować na AliExpress
Zdecydowałem się na zakup zegarka po prawej stronie, myślę, że będzie świetnym prezentem :) Z opisu wynika, że zamówiło go 9184 użytkowników, 4545 osób dodało go na swoją listę życzeń. Ilość gwiazdek wskazuje, że niemal 96% użytkowników jest bardzo zadowolona z zakupu.
Jak kupować na aliexpress
Teraz klikamy Buy Now i przechodzimy do okna, w którym podajemy dane do wysyłki.
Zakupy z chin
Następnie wybieramy metodę płatności dla kraju, w jakim mieszkamy. Możemy płacić za zakupy z polskiego banku, jak i zagranicznego. Aby płacić poprzez przelewy 24 wybieramy oczywiście Poland.
Jak kupować na AliExpress
Jak kupować na AliExpress
Teraz wybieramy swój bank i płacimy za zakupy :)
Jak kupować na AliExpress
Po wykonaniu płatności dostaniecie takie potwierdzenie, że płatność się powiodła. Teraz oczekujcie ze zniecierpliwieniem na wasze zamówienie :) Zachęcam Was także do przeglądnięcia zakładki „Poradniki„, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań.

Jak kupować na AliExpress

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże Wam w pierwszych zakupach.

Na wszystkie pytania oraz sugestie odpowiem w komentarzach.

 1. Avatar Ernest pisze:

  A jak wygląda sprawa zakupu na firmę celem dalszej odsprzedaży w Polsce?

 2. Avatar Marek pisze:

  Dzięki za świetny tutorial, korzystając ze wskazówek kupiłem sobie zegarek ;-)
  Teraz próbuję wnieść się na kolejny poziom, ale utknąłem na kwestii, jak dodać przedmiot do „pay less list” aby cena się sama obserwowała ? Tworzę „wish list” bez problemu, ale nie wiem jak przenieść jej zawartość do „pay less list” albo jak dodać tam przedmiot w inny sposób ?

 3. Avatar Tomek pisze:

  Akurat opisałem to na innej stronie, ale wkleję i tutaj… to tak dla potomnych jak ktoś wpadnie na taki głupi pomysł ja ja :) oszczędzi sobie zapewne problemów…

  —-
  Chciał bym opisać pewną sytuację tak aby osoby płacące przez przelewy24 np. za pomocą wpłaty na poczcie przemyślały to dokładnie. Opiszę pewną pechową sytuację jaką mam obecnie i sam nie wiem jak to się zakończy (obecnie spisuję raczej jakieś 40$ na straty).

  Tak się akurat złożyło ze nie miałem pieniędzy na koncie (jednak miałem gotówkę)… nie chciałem kombinować z wpłatą na konto (jechać do banku aby za wpłatę na własne konto nie płacić prowizji) więc wyprałem druczek i zapłaciłem na poczcie niedaleko domu.

  Pierwszy problem pojawił się na poczcie… została w tytule płatności przez Panią na poczcie pomylona literka z cyfrą w tytule wpłaty do Przelewy24. Zakończyło się to tym że przelewy24 zwróciły pieniądze na konto poczty (zapewne zbiorcze z którego jest wysyłane) – taką informację dostałem od przelewy24. Tutaj sposobem odzyskania ich jest złożenie reklamacji na poczcie.
  Wiedziałem że to trochę zajmie, a płatność była jeszcze aktywna więc zrobiłem drugą wpłatę która doszła do Aliexpress już bez problemu. W międzyczasie złożyłem reklamację na Poczcie (przyczyna zły tytuł wpłaty) która została uwzględniona i pieniądze pomniejszone o jakąś drobna kwotę przyszły przekazem pocztowym (mimo podania w druku reklamacji numeru konta na który zrobić zwrot).

  No i teoretycznie niby wszystko zakończyło się pomyślnie. Jednak nie. Płatność ta była za kilka aukcji u kliku różnych sprzedawców. Cześć zakupów doszła… jednak jeden sprzedawca nie wysłał w paczce w sumie najdroższych elementów jakie zamawiałem (które były celem zakupu – reszta która doszła to dobrane pierdoły mniej potrzebne ot przy okazji). Widząc po komentarzach raczej
  towaru już nie dostanę – chyba nie jest produkowany (chodzi o elementy elektroniczne) bo nie ma go już na Aliexpress – poza inna aukcja gdzie ludzie też są oszukiwani i dostają co innego niż zamówili.

  Teraz do sedna… to są tylko moje przewidywania – ale ktoś kto płaci w taki sposób może liczyć się z podobną drogą i walką ;) Warto się zastanowić czy ma się na to czas…

  Na chwile obecną pozostaje mi otwarcie sporu – który przypuszczam że wygram. Z tego zamówienia zostanie zapewne do zwrotu wspomniane około 40$ czyli część kwoty dla tego sprzedawcy – i jeszcze mniejsza część ogólnej wpłaty jaka została dokonana przez Przelewy24 (gdyż pozostali sprzedawcy wywiązali się i towary dotarły). Aliexpress zapewne zwróci tą kwotę do Przelewy24, natomiast Przelewy24 zwrócą ją na konto Poczty Polskiej…

  No i tutaj dochodzi jak ją odzyskać :) jedyne co mi przychodzi do głowy to kolejna reklamacja na Poczcie (o ile mam jeszcze ten druk wpłaty) z tym że tutaj to się komplikuje bo zwrot będzie na całkiem inną kwotę jaka była wpłacana – czyli w tytule reklamacji nadpłata ? Nie wiadomo z jakim tytułem Poczta Polska otrzyma zwrot od Przelewy24 i odkręcenie tego wszystkiego zapewne będzie kosztować więcej bieganiny i nerwów niż to wszystko warte.

  Prawdę mówiąc o ile chińczyk się odezwie przed otwarciem sporu (w co wątpię patrząc na komentarze innych) może i dogadam się przez zabroniony i doradzany przez wielu sposób czyli PayPal – stracę ale mniej…

  Na chwile obecną pozostaje jeszcze support Aliexpress lub Przelewy24 i może uda się ugadać jakaś inna drogę zwrotu… tzn. mniej problematyczna… inaczej ktoś będzie trochę bogatszy bo ja nie mam siły na to tracić czasu i nerwów na kolejne reklamacje na Poczcie…

  Tutaj trochę szkoda że dla takich wypadków nie istnieje jakiś wirtualny portfel (czy to w Aliexpress czy to w Przelewy24) gdzie można zdecydować co zrobić z zwracaną kwotą np. wpisać na jakie konto ma iść zwrot… Ewentualnie wzmianka że jak wybiera się już druczek to nie robić wpłaty tylko wypełniać to jako przelew z własnego konta…

  Teraz każdy kto chce tak płacić ma jakiś obraz czego w razie problemów może się spodziewać i jaka droga go czeka (było tutaj kilka pytań od zapewne młodszych osób nie mających konta dla których taka wpłata zapewne jest najwygodniejsza) . IMHO nie warto – chyba że chce się przechodzić podobną drogę. Nie neguję tutaj samej oferty Przelewy24 bo jest OK – jak płaci się z konta… jednak odradzam robić to w formie wpłaty np. na Poczcie czy innym punkcie dającym taką możliwość (gdzie reklamacje mogą być jeszcze trudniejsze).

 4. Avatar Karolina pisze:

  Witam,
  kupiłam kilka dni temu 2 rzeczy, mam juz potwierdzenie nadania paczek. Natomiast od wczoraj nie moge się zalogować na swoje konto. Wyskakuje mi komunikat o nadmiernej aktywnosci na koncie i że blokują na wszelki wypadek tymczasowo. Moge odblokowac podajac numer telefonu i wpisując kod, który przyjdzie sms-em. No i żaden kod mi nie przyszedł jeszcze. Nadal nie moge się zalogować ani nic. Co z tym zrobić? Dodam, że nie wiem o jaką nadmierną aktywnosć moze chodzić. Fakt, ze zastanawiałam się nad jeszcze jedną rzeczą i próbowalam ją wybrac z kilku ofert, które zapisałam sobie w zakładce i zaglądałam do nich kilka razy dziennie żeby podjąć decyzję. No ale zeby za takie cos blokowali? Nie robiłam tego 10000000000 razy dziennie przecież. W kazdym razie nie wiem co teraz. Dobrze ze paczki nadane i miejmy nadzieje ze dojdzie wszystko i nie trzeba bedzie zadnych sporów zakładać. Czy jesli założę drugie konto na inny email, ale te same dane adresowe to bedzie ok? Czy jednak walczyć o tamto zabokowane konto? Ale jak?

 5. Avatar Anna pisze:

  Witajcie. Chciałam zapłacić przelewem24 ale w liście banków nie ma mojego Aliora? Czy ja nie dopatrzyłam? może tam trzeba jeszcze niżej zjechać? Pozdrawiam

 6. Avatar Damian pisze:

  Jaka jest różnica miedzy seller shipping method a post china? Zawsze nalezy szukac oferty z 1 rodzajem przesyłki ?

 7. Avatar loolaax pisze:

  Zamówiłam pokrowiec z aliexpress, a teraz patrze, że strony nie ma. Czy zamówienie przyjdzie?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Obserwuj status zamówienia, być może sprzedawca wyśle przedmiot i otrzymasz go normalnie, w przeciwnym wypadku zamównienie zostanie anulowane i otrzymasz zwrot pieniędzy.

 8. Avatar Klaudia pisze:

  Hej, mam pytanie. Jesli juz „kupilam” rzeczy na promocji z okazji urodzin, ale oplace je jutro, to zmieni sie koszt? Mam juz jako zamowienia oczekujace na wplate i wlasnie nie wiem.

 9. Avatar Kajetan pisze:

  Wczoraj zrobilem zamowienie i pisalo ze oplata bedzie za 24 godziny i na koncie nie mam juz tych pieniedzy natomiast na aliexpress pisze ze za 11 dni zamowienie bedzie anulowane. Co zrobic?

 10. Avatar Jacek pisze:

  Czesc.
  Mam prosbe zeby ktos mi wytlumaczyl co jest grane.Kupuje na ali juz jakis czas i to moja pierwsza taka sytuacja,zamowiony towar doszedl,chcialem potwierdzic przez aplikacje mobilna ale wystapil problem bo sie nie chcialo zaladowac,w koncu zrezygnowalem z aplikacji i chcialem potwierdzic z kompa,ale przy zamowieniu nie ma zadnej opcji oprocz napisu „Fund Processing”.Co to znaczy? Ze kasa jest w drodze do sprzedawcy?Czy jak?bo nie chcialbym zeby bylo odwrotnie.Chinczyk wywiazal sie z umowy ja tez bym chcial za to nie chcialbym zeby przez jakis blad aplikacji bylo inaczej.

 11. Avatar Adam pisze:

  Witam

  Kilka dni temu dokonałem pierwszego zakupu , wykonałem płatnośc poprzez przelew24 , z mojego konta zostały pobrane pieniądze a na stronie aliekspress transakcja jest nie widoczna(nie ma żadnego śladu zakupu/zamówienia) . Firma która obsługuje transakcje informuje że sprzedawca otrzymał wpłatę . Proszę o info co mogę w takiej sytuacji zrobić ?

 12. Avatar Kasia pisze:

  Witaj,
  Wczoraj pierwszy raz robiłam zamówienie na ali i niestety się ono zdublowało. Dokonałam już płatności za 1 przedmiot ale co z resztą? Czy wystarczy, że kliknę zamknij zamówienie potem z tabelki wybiorę powód i potwierdzę?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

 13. Avatar detal frez pisze:

  U mnie nie wyświetla się opcja płacenia Przelew24. Dlaczego?
  Może mi ktoś pomóc? Potrzebuję ściągnąć pliki stl do cnc a nie udaje mi się.
  Mój mail [email protected]

 14. Avatar Natalia pisze:

  Witam
  Czy jeżeli chcę kupić kilka towarów od innych sprzedawców to każdy przelew muszę wykonywać osobno? A jeśli w banku przelew zagraniczny kosztuje 20 zł to trochę się nie opłaca kupować

 15. Avatar Bzynia pisze:

  Witam, zabieram się po raz pierwszy do zakupów na ali, wybrałam kilka przedmiotów od różnych sprzedawców, czy muszę płacić każdemu z osobna czy łączną kwotę a oni to jakoś sobie wewnętrznie rozliczają? Czy otrzymam moje zamówione rzeczy w jednej paczce czy od każdego sprzedawcy osobno?

 16. Avatar Krzysiek pisze:

  Moje pytanie wynika z tego, że nie dostałem od nich żadnego potwierdzenia (tak jak pisze w poradniku) a Sprzedający przysłał mi wiadomość, że wysłał już towar.

 17. Avatar Krzysiek pisze:

  Po pierwsze szacun za ten poradnik i za wszelkie dorady !!! Czy można jakoś sprawdzić, że mój przelew dotarł do Aliexpress ?? Co świadczy o tym, że dostali moje pieniądze ??

 18. Avatar ren123 pisze:

  Witam! chciałam zamawiać na aliexpres i sprzedawać u nas, takie drobiazgi wstążki kwiaty do robótek ręcznych . prowadzę działalność gospod. i jestem vat-owcem . Proszę mi powiedzieć czy jest możliwe otrzymać jakąś fakturą od ali?

 19. Avatar Ewa pisze:

  Hej. Mój bank do przelewów jest niedostępny. Sama zalogowałam się na str swojego banku, przepisałam dane i zapłaciłam. Na stronie Ali jednak dalej widnieje opcja zapłać. Co mam w tym przypadku zrobić?

 20. Avatar gosc pisze:

  Dzisiaj dokonałam zakupu na AliExpress przez przelewy24 i do teraz mam napisane że czeka na zapłatę, coś może być nie tak ?

 21. Avatar olka pisze:

  Witam, mam pytanie jeżeli zamawiam na ali i wybieram opcję kuriera to czy trzeba jeszcze coś dodatkowo płacić w Polsce firmie kurierskiej np za odprawę paczki itd

 22. Avatar Grzegorz pisze:

  Cześć, jak wygląda zwrot pieniędzy, gdy zakupy były opłacone przez przelewy24.pl? Dogadałem się ze sprzedawcą co do częściowego zwrotu pieniędzy i nie wiem czy coś poza zaakceptowaniem jego propozycji mam jeszcze zrobić.

 23. Avatar Xyz pisze:

  Jak zamówić mając konto walutowe ?

 24. Avatar Patryk pisze:

  Witam. Jak najlepiej płacić na aliku ? Przelewy 24 czy kartą i przewalutowaniem na euro ?

 25. Avatar johny pisze:

  witam czcem kupic gitare za 300e czy zosstanie naliczony vat i cło przy takim gabarycie?

 26. Avatar Iza pisze:

  Witam. Mam do Ciebie pytanie. Chce na ali zamowić smartwatch o wartości 79.99. czy bede musiala płacić cło jak tak to w jakies kwocie? Na allegro ten sam smartwatch kosztuje 480 zł, a ktoś ze znajomych polecił mi alli nigdy nie kupowałam i nie mam i tym zielonego pojęcia. Proszę o pomoc.

 27. Avatar Ewka pisze:

  Witam,
  nie wiem dlaczego nie mogę wybrać innego rodzaju płatności niż karta?
  Wolałabym zapłacić zwykłym przelewem.
  Co mogę zrobić?

 28. Avatar Artur pisze:

  Witam. Mam pytanie. Czy płacąc przez przelewy24 mogę też wskazać kartę walutową? I czy może być w dowolnej walucie?

 29. Avatar Ja pisze:

  Witam chce sie zalogowac do ali i pisze zeby wpisac dane kartyi mohe pytanie mam wpisac pin tego co uzywam czy inny i czy to jest bezpieczne.

 30. Avatar Mikołaj pisze:

  Czy jest pewne że nie stracę pieniędzy?

 31. Avatar Zarkupiec pisze:

  Ok 2tyg temu zamówiłem koszulke do crossfitu. Przelew przeszedl, dostalem info, sprzedajacy wyslal paczke… i przez dlugi czas status sie nie zmienial, az wczoraj wyskoczyla informacja ‚order has been canceled’ o co z tym chodzi?

 32. Avatar kris pisze:

  Witam
  Ostatnio zamówiłem kilka rzeczy na Ali i w dwóch przypadkach po potwierdzeniu wysłania przesyłki przez sprzedającego w Trackingu pojawiła się informacja Order has beed cancelled. Co to może oznaczać i dlaczego zamówienie zostało anulowane. Płattność poszła normalnie.
  Z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Cześć, czasami sprzedający nie ma produktu w magazynie, numer przesyłki został jednak wczesniej wygenerowany, wtedy najcześciej sprzedający cofa zamówinie. Dostaniesz zwrot za kilka dni na konto.

 33. Avatar Zakupowiec pisze:

  Witam
  Chcę zakupić na Ali kilka sztuk kremów do ciała w jednej paczce, około 10-20 sztuk o wartości około 2$ za sztukę. Czy będę musiał zapłacić VAT orac CŁO ?
  Pozdrawiam

 34. Avatar Szpilka pisze:

  Dzięki za tak obszerny opis, Od kilku dni przymierzalam się do zakupu na ali i dzięki Tobie go dzis dokonałam. Miałabym jednak prosbę. Chciałabym dokonać zakupu kilku rzeczy na jednej aukcji. Np okulary słoneczne na aukcji są w 5 kolorach. Chcę kupić 1 szt niebieskich i 1 sztukę różowych. Po zakupie niebieskich kieruje mnie do zapłaty za towar. Czy muszę kupować na jednaj aukcji w atakim wypadku 2x? ( wtedy mi z konta pobierac będzie 2 opłaty za przelew) (konto biznes IPKO płatnosc przelewy24). Czy można to jakos uproscić? Proszę o instrukcję dla laika kobiety:x.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Cześć, zaznacz przedmiot i kolor i dodaj do koszyka, zrób tak również z zdrugim przedmiotem. Następnie wejdź w koszyk i możesz wtedy zapłacić za oba przedmioty.

 35. Avatar ProD pisze:

  Ja zamawialem pierwszy raz na ali telefon koledze okolo 10 grudnia potem tydzien pozniej dla siebie. On musial oplacic vat, moja paczka wlasnie tez zatrzymana przez celnikow:/ chyba spory pech…2 paczki zamowione i 100% vat.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Za kilka dni opublikuję artykuł jak ominąć VAT przy zakupie telefonu z Chin. Napisz jaka była wartość telefonu I jaką dokładnie kwotę zapłaciłeś?

 36. Avatar Olga pisze:

  Witam,czy aby płacić przez Przelewy24 muszę się tam jakoś zarejestrować czy będzie to automatycznie jak przy PayU. Mam konto w banku i dostęp internetowy do niego. Ceny są w dolarach więc jak to by było?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   płacisz dokładnie jak w PayU, automatycznie otrzyumasz przekierowanie na konto banku. Przelewy24 przewalutują dla Ciebie na dolary bez dodatkowych kosztów.

   • Avatar mar pisze:

    a mnie się nie wyświetla „przelewy 24” przy tym płaceniu. czy to dlatego , że nie zakładałem konta? nie widzę innej opcji płacenia jak tylko wybraną karta kredytową?

 37. Avatar dziubal pisze:

  Witam
  Zamówiłem paczkę na Aliexpress, zapłaciłem, dostałem info że towar został wysłany 1.12.2016. Dostałem też nr przesyłki do śledzenia. Problem polega na tym że kończy się czas ochronny a śledzenie po numerze wskazuje „Pakage shiped by air” z datą 10.12.2016 i nic dalej. tak jakby towar nie wylądował w Polsce. Co w takim przypadku.

 38. Avatar Angie pisze:

  Hej, na ali zamawiam już pewien czas ale pierwszy raz zupełnie przypadkowo zdarzyło mi się potwierdzić otrzymanie zamówienia mimo że go fizycznie nie dostałam. Proszę o informacje w jaki sposób mogę teraz wycofać to potwierdzenie?? Prawie trzy miesiące czekam na ten towar, pisałam kilkakrotnie sprzedawcy co się dzieje z moim zamówieniem ale zero odzewu. Problem teraz w tym ze ja rzeczywiscie nie mam tego towaru a niechcący jest kliknięte jako potwierdzone… Proszę o pomoc.

 39. Avatar Marek pisze:

  Witam. Czy sprawdzal ktos jaka jest najbardziej oplacalna forma platnosci biorac pod uwage waluty i platnosc karta (przewalutowania, najlepiej od mbanku lub ing) oraz przelewy24?

 40. Avatar Karolina pisze:

  Witam. Czy jest możliwość znalezienia konkretnego sprzedającego? Jeśli tak to jak? Pozdrawiam

 41. Avatar Smiechu pisze:

  Witam
  Mam pytanko mianowicie chce kupić parę zegarków od 3 do 5 $ od jednego sprzedawcy czy istnieje jakiś limit aby urząd celny się nie doczepil?

 42. Avatar Bocian pisze:

  Aliholik witam serdecznie gdzie znajde do ciebie kontakt ? ja bym chciał kupić np trzydziesci quadów tylko nie wiem jak to bedzie z cłem jedna sztuka kosztuje 50 dolarów jak to zrobic ?

 43. Avatar Ola pisze:

  Witam. Zamówiłam paczke przez aliexpress. Podalam niezbędne dane po czym zapłaciłam przelewem internetowym. Pieniadze z konta pobrano, paczka przyszla, natomiast na moim emailu ani na koncie ali, nie ma zadnej informacji na temat numeru zamówienia, potwierdzenia wysyłki z Chin czy zatwierdzenia. Nie moge nawet nacisnąć „confirm order” co nigdy wczesniej nie mialo miejsca. Co robic?

 44. Avatar Lukasz pisze:

  Witam.
  czy mozna kupic ciuchy na AliExpress, czy jest zakaz sprowadzania ciuchow z Chin do UE?

  Pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Możesz kupować w zasadzie bez ograniczeń :) Nie ma żadnego zakazu, gdyby tak było to chodzilibyśmy nadzy! 90% ubrań na naszym rynku została wyprodukowana w Chinach.

 45. Avatar Olote pisze:

  Przez aplikację chciałam zapłacic za 3 przedmioty u jednego sprzedawcy, przez pomyłkę nie zwróciłam uwagi, że zaznaczyło mi wszystkie produkty dostępne w koszyku. Zapłaciłam kartą zamiast 2,70$ około 256$. Produkty zniknęły z koszyka i trafiły na listę do potwierdzenia płatności. Pieniądze na koncie nie są zablokowane, ale na wszelki wypadek przelałam wszystkie na inne konto. Czy jeśli ich nie będzie przez 7 dni, to transakcja zostanie anulowana? Czy mam coś jeszcze zrobic- pisac prośbę o anulowanie transakcji? Jeśli tak, to w jaki sposób, nie musiałam do tej pory robic sporów… Proszę o pomoc

 46. Avatar Ania pisze:

  Zamówiłam 2.12.2016 pewną rzecz i sprzedawca nie wysłał jej do dziś. Weszłam w aukcję i okazało się, że „Produkt jest niedostępny”… Gdy zamawiałam wszystko było w porządku. Napisałam do sprzedającego z prośbą o zwrot pieniędzy (26,60 zł). Przez to, że moje zamówienie nie zostało wysłane nie mogę domagać się zwrotu pieniędzy… Co robic? Sprzedawca ma na wysłanie mojego zamówienia jeszcze nieco ponad 3 dni.

 47. Avatar Izabela pisze:

  Witam, jeśli zamówię coś z różnych aukcjach przyślą mi jedną paczkę czy to jest raczej tak jak na allegro różne aukcje rożne paczki ?

 48. Avatar raka pisze:

  Witam,
  zakupiłem na aliexpress po raz pierwszy kilka drobiazgów u jednego sprzedawcy. Kasę pobrało mi z karty kredytowej. Niestety nie dostałem żadnego potwierdzenia na maila że dokonałem zakupu.
  Nie zakładałem konta na aliexpress.
  Myślałem że kupując dostanę jakieś potwierdzenie na maila.
  Co mam teraz zrobić żeby uzyskać dostęp do moich zakupów?

 49. Avatar sylwia pisze:

  Mam prośbę.
  Wyjaśnijcie mi proszę jak mogę korzystać z opcji PRZELEWY24.
  Przy jakichkolwiek zakupach kończę zawsze przy opcji zapłać, ponieważ nie wyświetla mi się możliwość zapłaty za pośrednictwem PRZELEWY24. Jest tylko karta kredytowa, a wiem, że inne osoby na tej samej aukcji, mają opcję przelewów :( , pomocy!!!

 50. Avatar Ava pisze:

  Przede wszystkim muszę pogratulować świetnej roboty autorowi bloga:) A moje pytanie brzmi- czemu nie widać na stronie sprzedawcy komentarza jaki mu wystawiłam? Była to ocena 3 gwiazdkowa i zawierała trochę istotnych inf.dla kolejnych kupujących.

 51. Avatar Slawek pisze:

  Witam. Przy niektórych produktach podane są widełki cenowe od-do, jak to rozumieć, jak wybrać oczywiście cenę najniższą.

 52. Avatar kasia pisze:

  witam ,mam pytanie odnośnie podatku Vat, czy górna kwota dotyczy zakupów u jednego sprzedawcy. Mogę zamówić u 5 sprzedawców rzeczy i u każdego będzie to zamówienie na kwotę 45 euro? z góry dziękuję za odpowiedź

 53. Avatar Konewa71 pisze:

  Witam, zamówiłem trzy przedmioty u jednego sprzedającego na kwotę 10$, dostałem zniżkę 1$ i zapłaciłem z tą zniżką.Już trzeci dzień mam status „The supplier is processing your order” czas na wysyłkę ma jeszcze przez 5 dni. Ponadto sprzedawca napisał do mnie, że dostanę kolejny kupon tym razem na 2$ jeżeli zrobię zakupy na kolejne 28$. Zwlekając z wysyłką raczej mnie nie zachęcił do wydania kolejnych 28 $. Czy to normalne, że zwleka z wysłaniem zamówionego towaru, czy raczej już nie wyśle i mam czekać na zwrot pieniędzy…

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Nie ma reguły, sprzedawca ma wyznaczony czas na wysyłkę I musi się w nim zmieścić, bo inaczej otrzymasz zwrot kasy. Najwyraźniej ma sporo zamówień I nieektóre realizuje z małym poślizgiem.

 54. Avatar Problematyczny klient pisze:

  Witam, prosiłbym o pomoc w pewnej sprawie.
  Kupiłem towar na aliexpress, jednak pomimo dokonania zapłaty w zakładce order status wyświtla się „closed”. Co śmieszniejsze sprzedający wysłał paczkę, a ta została zatrzymana przez urząd celny. W ten oto sposób znalazłem się w dość problematycznej sytuacji, a mianowicie nie mam potwierdzenia zawarcia transakcji. I tu moje pytanie: czy wystarczy, że do urzędu celnego wyślę screena aukcji i dowód płatności bez potwierdzenia transakcji z aliexpress? Czy konieczne będzie dogadanie się ze sprzedawcą?

 55. Avatar Sylwia pisze:

  Mam pytanie, jaką opłatę dodatkową w banku ponosicie płacąc przez przelewy 24,mam konto w ing i według tego co wyczytałam w tabeli opłat to będzie 80 zł ? Może ktoś z was płacił przez ing?

 56. Avatar Maria pisze:

  Chciałabym zrobić zakupy na ali, ale płatność przez Przelewy24 została wycofana. Czy mogę prosić o jakiś krótki instruktaż, jak zapłacić za zakupy kartą? Przyznam, że nie wiem gdzie mam co wpisać :) będę wdzięczna za pomoc :)

 57. Avatar Michal pisze:

  Przelewy24 nie sa już obsługiwane na aliexpres. Przynajmniej w dniu wyprzedaży 11.11…

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Wszyscy mają problemy z płatnością za pomocą „Przelewy24”
   Udało mi się przed chwilą zapłacić po dłuższym oczekiwaniu, więc chyba pracują nad rozwiązaniem problemu. Jeszcze trochę cierpliwości!

 58. Avatar Gosia pisze:

  Witam. A gdzie i jak mogę sprawdzić różne produkty jednego sprzedającego? Jest jakiś odnośnik do reszty produktów jak ma allegro? Pozdrawiam

 59. Avatar Zuza pisze:

  Witam, mam pytanie. Mieszkam w dość dużym mieście za granicą. Listonoszowi rzadko chce się chodzić po klatkach i najzwyczajniej zostawia w skrzynce awizo. Jeśli wybiorę przesyłkę darmowa, czyli niezarejestrowana, to dostanę na nią awizo? Jak to wtedy wygląda?

 60. Avatar Monika pisze:

  Witam,
  Chciałabym zamówić sobie pędzle do makijażu: https://pl.aliexpress.com/item/NEW-ARRIVAL-SILVER-ZOEVA-FACE-AND-EYES-MAKEUP-BRUSH/32687469716.html?scm=1007.13338.51110.0&pvid=a566f23b-b1a7-40ba-96ce-4b86c5d357f1&tpp=1&detailNewVersion=&categoryId=200001189
  Czy będę musiała za nie zapłacić cło? Czy będę miała problemy z paczką, ponieważ są to nie oryginalne pędzle?

 61. Avatar Anna pisze:

  Witam,
  Zamówiłam wczoraj przedmioty na aliexpress.
  Jak będę miała potwierdzić gdy przesyłka dojdzie? :)
  Przyjdzie mi jakiś email?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

 62. Avatar Kacper pisze:

  Witam. Zamówiłem telefon na aliexpress. Płatność przez przelewy24 została zarejestrowana 26.10. Dziś jest 1.11 a w zakładce my orders wciąż widnieje awaiting payment. Chciałem zapytać czy to normalne i jak długo przyjdzie mi jeszcze czekać?

 63. Avatar Tomek pisze:

  Witam, Wczoraj dokonałem pierwszego zakupu na ali:) i pojawił się problem:) Kupiłem przedmiot za około 300 dolarów, a po zatwierdzeniu zapłaty odezwał się do mnie sprzedawca i powiedział, że się pomylił i pyta czy mogę dopłacić mu 30 dolarów. Ostatecznie po wymienia korespondecji wyszło, że jak nie dopłacę to nie będzie mógł mi wysłać tego sprzętu bo wtedy traci. Faktycznie ten produkt u innych sprzedawców jest droższy o około 50 dolarów, więc mimo tej dopłaty i tak by mi się opłacało. W tej chwili rozważam zrobienie tej dopłaty. Mam jednak pytania:
  1 .Czy zdarzają się takie sytuację? Nie ukrywam, że wygląda tu na jakąś próbę oszustwa(ale może się mylę)
  2. Czy jest jakiś mechanizm w ali przewidujący takie sytuację? Tzn, że sprzedawca robi jakis request i poprzez aliexpress mogę jawnie dosłać mu te 30 dolarów? Nie dopuszczam takiej sytuacji, że gdzieś mu przeleje na konto te 30 dolarów poza ali.
  3. Jeżeli bym jednak się nie dogadał to kto ma skasować zamówienie? Wg mnie skasowanie powinno wyjść od sprzedającego a nie ode mnie. Czy sprzedawca może skasować zamówienie?

  Pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Cześć, na Twoim miejscu nie dopłacałbym nic, anuluj zamówienie i poproś sprzedającego o wystawienie przedmiotu z poprawną ceną. Wtedy możesz smiało kupować.

 64. Avatar Sinon pisze:

  Witam, chciałam się dowiedzieć, czy „jakby co” można jeszcze wysyłać pytania :P

 65. Avatar Zuzaaa pisze:

  Witam! Poradnik bardzo przydatny. Ale jest pewna rzecz która mnie zastanawia. Zamierzałam sobie kupić cosplay bohaterki w całości (Chodzi mi o to, że aukcja zawiera cały strój, nie tylko jego część.) I wszystko było w porządku i już prawie miałam kupować, lecz zauważyłam, że przy cenie znajduje się: „/piece”. I teraz moje pytanie, o co w tym chodzi? To w końcu jest to CAŁY komplet cosplayu czy jego CZĘŚĆ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam :D.

 66. Avatar Alina pisze:

  witam. zapłaciłam za zamówiony towar przyszło potwierdzenie z przelewy 24 o wpłacie, a kiedy wchodzę na stronę Aliexpress to przy kilku zamówieniach pojawia się informacja że brak wpłaty, przelew zrobiłam dwa dni temu. Opłacenie pojawia się tylko przy dwóch z siedmiu zamówień. Co mam w takim wypadku zrobić?

 67. Avatar Ania pisze:

  Witam.
  Kupiłam przedmiot zapłaciłam jak zwykłe a status widnieje „oczekiwanie na wpłatę ” inna rzecz kupiona chwilę później normalnie zmieniła się na weryfikację płatności. Mam czekać aż zmieni się sam status czy coś zrobić?

 68. Avatar Samanta pisze:

  Witam przesyłka przyszła uszkodzona , nie zakładałam sporu tylko napisałam do sprzedawcy zaproponował zwrot 2/3 wartości. Tylko jak ma mi Zwrócić wysłać nr konta ?

 69. Avatar Ewela pisze:

  Witam dostalam taka wiadomosc pomimo że zaplacilam od razu
  Your Order No. Xxxxx has been cancelled because payment was not made before 21 Oct 2016 14:48. If you would still like to buy this item, please reorder it at AliExpress.com.

  Dzieki za informację i wskazówki

 70. Avatar Olga pisze:

  Mam problem, zaznaczyłam opcje „wysyłka do Polski” oraz „darmowa wysyłka”, ale na stronach niektórych produktów pokazuje mi komunikat „dostawa niemożliwa do Poland”. Co zrobić, żeby nie wyświetlało w wynikach wyszukiwania produktów, których sprzedawcy nie zgadzają się na wysyłkę do Polski? Jest to bardzo irytujące, bo znajdę fajną rzecz i chcę ją kupić, a nie mogę :/

 71. Avatar Natalia pisze:

  Witam.
  Jakiś czas temu postanowilam złożyć swoje pierwsze zamówienie. Wszystko było w porządku do czasu gdy paczka nie utknela na lotnisku w SH na ponad 22 dni.
  Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czekać czy otwierać spór?

 72. Avatar Ania pisze:

  Zamówiłam produkt i przalałam pieniądze które zostały pobrane z konta ale później dostałam maila że zamówienie zostało anulowane bo płatność nie została dokonana. Pieniądze zostały pobrane a produktu nie dostałam. Czy i jak mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy?

 73. Avatar Chomik pisze:

  Hej orientujesz się może czy w banku Credit Agricole mam jakieś dodatkowe opłaty za przewalutowanie kolejne pytanie czy jak już skończę zakupy i płacę za przelew przez przelewy24 to już jest ostateczna kwota jaką mam do zapłaty? moim bankiem jest Credit Agricole każdy Przelew który robię przychodzi mi powiadomienie na telefon z kodem potwierdzającym które muszę wpisać na stronę banku i zatwierdzić przelew czy może być taka sytuacja że po zatwierdzeniu przelewu na kwotę przypuśćmy 50 zł czy może mi pobrać więcej pieniążków ewentualnie czy może być potem jakiś dodatkowa opłata? morze pytania się powtórzą ale ciężko zweryfikować ponad 300 wpisów a jestem nowa jeżeli chodzi o aliekspres Z góry dziękuję bardzo za cierpliwość i ewentualną odpowiedź Pozdrawiam

 74. Avatar Cesare pisze:

  Cześć Kuba.
  Nie wiem, może przegapiłem, może nie ma nic na ten temat…
  Pytanie moje brzmi: – Jak się mają sprawy gwarancji zakupionych towarów, jeśli w ogóle takowa jest? Przykładowo telefony – jest na nie jakaś gwarancja, serwis, który podejmie się naprawy gwarancyjnej u nas w kraju? – Czy powrót do Chin?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 75. Avatar Tomek pisze:

  a jesli wybrałem towar i okazało sie ze niema mojego banku alior bank to co moge zrobic żeby zamówić?

 76. Avatar Natalia pisze:

  Hej.
  A ja mam bardzo ważne pytanie.
  Zalezy mi na zakupie kilku rzeczy, jednak gdy chce złożyć zamówienie wyskakuje ”
  Sorry, this order is failed due to internet connection problems.You can go back to shopping cart.”
  Robię to na laptopie, z internetem nie ma problemu.
  Usuwałam zawartość koszyka i od nowa i dalej to samo.
  Płacenie pojedyncze, jak i za całość też nie wchodzi.
  Jakiś pomysł co robić?

 77. Avatar XXX pisze:

  Witam przez przypadek potwierdziłam że przesyłka do mnie doszła, lecz jeszcze nie doszła. Przesyłka niby rejestrowana ale stoi w miejscu. Czy będę mogła otworzyć spór jak dojdzie przesyłka jeśli przyjdzie uszkodzona?

 78. Avatar Dawid pisze:

  Witam,kupilem 20 lipca zegarek u sprzedawcy,opinie bardzo dobre,mnóstwo zdjęć.W statusie przesylki mam ze od 2 sierpnia jest na lotnisku w Warszawie,w między czasie zorientowalem się ze sklep juz nie istnieje,moje pytanie brzmi,czy paczka w ogóle do mnie dotrze?Dziękuję za każdą odpowiedź.Pozdrawiam,Dawid

 79. Avatar Kasia pisze:

  hej, założyłam konto, wpisałam dane adresowe, wybrałam kilka przedmiotów do koszyka. Wchodzę w koszyk i daję opcję „Buy all” i tu problem bo wyskakuje mi powiadomienie „Sorry, this order is failed due to internet connection problems. You can go back to shopping cart.” Może coś mi podpowiecie o co chodzi, czemu tak się dzieje?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Ostatnio sporo osób ma podobny problem. Przyczyny mogą być po Twojej stronie lub Aliexpress.
   Ze swojej strony możesz:
   Wyczyść ciasteczka przeglądarki
   Uruchom komputer raz jeszcze
   Skorzystaj z innej przeglądarki.
   Jeśli nie pomogło to musisz poczekać, ponieważ problemy stoją po stronie Aliexpress.

 80. Avatar kajko pisze:

  Gdy klikam BUY i chce przejsc do zkaupu i platnosci non stop pojawia mi sie ‚Sorry, this order is failed due to internet connection problems.You can go back to shopping cart.’

  Oczywiscie z inernetem wszytsko w porządku. O co może chodzić??

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Ostatnio sporo osób ma podobny problem. Przyczyny mogą być po Twojej stronie lub Aliexpress.
   Ze swojej strony możesz:
   Wyczyść ciasteczka przeglądarki
   Uruchom komputer raz jeszcze
   Skorzystaj z innej przeglądarki.
   Jeśli nie pomogło to musisz poczekać, ponieważ problemy stoją po stronie Aliexpress.

 81. Avatar ola pisze:

  Hej jestem w Holandii i chciałam zamówić z ali rzeczy do polski , lecz zapłaci przez ideal , czy da się wgl tak zrobić ?

 82. Avatar zed pisze:

  Witam mam pytanie.kupiłem buty na aliekspress za 48.85 dolarów (łącznie tyle wyszło z przesyłką) zapłaciłem kartą visa i tu zaczyna się problem
  Mój bank sciągnoł mi z konta 199 zł za zakupy (48,85 usd) i od razu było drugie obciażenie za zapłate kartą na 60.84 kurs CNY 0,61
  A teraz po miesiącu oczekiwania z konta poszło 48,85 kurs CNY 0,59
  Może mi to ktoś wytłumaczyć bo nie wiem o co biega jak po miesiącu mogło mi sciągnąć pieniądze bez informacji i bez potwierdzenia

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Grzegorz najlepszej informacji udzieli Ci w tym przypadku Twój bank.

   • Avatar zed pisze:

    Witam Tak sprawdzałem bank nie pobrał ani grosza z konta żadnej prowizji itd.Za buty zapłaciłem 199 pln i takie jest obciążenie ,ale oprócz tego jest już 4 dodatkowe obciążenia na łączną kwotę 217 zł. Nie wiem gdzie mam się zgłosić z tym problemem bo firma od której kupiłem buty bez mojej wiedzy ukradła mi pieniądze z konta.Zablokowałem kartę bo pewnie nadal by pobierali opłaty.Mam nuczkę koniec z zakupami bezposrednio z karty. Prosze o rade co mogę teraz zrobić?

    • Aliholik Aliholik pisze:

     Niemożliwe, żeby sklep pobrał Ci dwa razy za buty, ponieważ to Aliexpress zarządza płatnościami i serwis jest pośrednikiem i gwarantem płatności. Sprawdz gdzie wyszedł ten drugi przelew. Napisz do Aliexpress przy pomocy formularza i zapytaj czy pobrano dwa razy kase z Twojego konta.

 83. Avatar Ola pisze:

  Witam:) Proszę o informację co oznaczają następujące zwroty na ali:
  1. Item posting (to znaczy, że nadal jest w magazynie sprzedawcy czy, że już wysłał paczkę i nadal jest ona w Chinach?)
  2. Poland Package sent (to znaczy, że paczka jest już w Polsce i np. czeka w urzędzie celnym, czy że paczka została wsadzona do samolotu do Polski ?)
  3.

 84. Avatar joanna pisze:

  Witam:)
  Potrzebuję pomocy!! Próbuję zrobić dziś zakupy i niestety cały dzień pojawia mi się taki komunikat w momencie kiedy chcę zapłacić za produkty „Sorry, this order is failed due to internet connection problems.You can go back to shopping cart” Czy to oznacza, że muszę pożegnać sie z zakupami na Ali?!?!? :(( a tak już serio nie wiem o co chodzi, próbowałam kupić różne przedmioty od różnych sprzedawców i klpos… może ktoś spotkał sie z takim komunikatem i coś podpowie! :) z góry dziękuję

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Ostatnio sporo osób ma podobny problem. Przyczyny mogą być po Twojej stronie lub Aliexpress.
   Ze swojej strony możesz:
   Wyczyść ciasteczka przeglądarki
   Uruchom komputer raz jeszcze
   Skorzystaj z innej przeglądarki.
   Jeśli nie pomogło to musisz poczekać, ponieważ problemy stoją po stronie Aliexpress.

 85. Avatar Paulina pisze:

  Witam.
  Złożyłam zamówienie na aliexpress. Nie było to też moje pierwsze zamówienie. Tym razem jednak nie proszono mnie o podanie nr karty ani żadnych danych. Przy statucie zamówienia jest jedynie napisane „Payment being verified”.
  Troszkę nie rozumiem o co chodzi. Spotkałam się z tym pierwszy raz nie wiem czy mam się bać.

 86. Avatar Filip pisze:

  Witam. Zarejestrowałem konto na Ali w dniu wczorajszym. Przy próbie złożenia zamówienia –> przejście do płatności nie mam opcji przelewy24 – tylko karta kredytowa. Czy funkcja przelewy24 działa?

 87. Avatar Hary pisze:

  Witam
  Czy muszę płacić w dolarach ? Czy w ustawieniach na stronie głównej mogę zmienić na euro i w tej walucie zapłacić?

 88. Avatar Tomek pisze:

  gdzie pisze ile kosztuje sam transport? lub czy jest juz wliczony w cenę?

 89. Avatar kasia pisze:

  Hej. Wczoraj przeczytalam ten wpis i zrobilam zakup za bardzo mala kwote. Tak dla sprawdzenia czy to ogarne. Wszystko sie udalo i dzis chcialam zrobicnjuz wieksze zamowienie, ale wyskakuje mi komunikat ze nie mozna placic opcja „przelewy24”, bo juz jej nie ma. Czy to tylko u mnie wyskoczylo czy faktycznie juz tak nie mozna zaplacic?

 90. Avatar Paweł pisze:

  No właśnie problem w tym, że nie ma żadnego statusu w zakładce my orders. W tej ani innej nic mi się nie wyświetla tak jakbym nigdy nic nie zamawiał

 91. Avatar Paweł pisze:

  Witam, zrobiłem zakupy 11 sierpnia na ali, wszystko zapłaciłem i myślałem że jest ok, ale do dnia dzisiejszego nie mam żadnego potwierdzenia, żadnej realizacji na alieexpress. Dodam że pieniądze ściągło mi z konta, więc teraz nie wiem co dalej,
  Pomocy
  Paweł

 92. Avatar Paula pisze:

  Witam, dlaczego nie mogę wpisać takich znaków jak ą,ę,ł,ó? Czy gdy ich nie będzie w adresie paczka mi dojdzie?

 93. Avatar kili2222 pisze:

  Witam. Chcę kupić rzeczy od jednego sprzedawcy. W którym miejscu jest dostęp do innych przedmiotów jakie oferuje sprzedawca?

 94. Avatar Wiktoria pisze:

  Zamówiłam jak było napisane, pieniądze poszły, ale chyba się nie doczekam. W zamówionych rzeczach mam napisane No Payment i order status: closed.
  Chyba już nie mam na co liczyć?

 95. Avatar Asia pisze:

  Witam, zrobiłam dzisiaj zakupy, pieniądze mi pobrało ale wyswietlil sie czerwony komunikat ze transkacja sie nie powiodla,czy te pieniadze dojdą do nich? jeszcze jedno czy jak robie zakupy powinnam dostac jakis meil potwierdzajacy zakup? nic mi na skrzynke pocztowa nie przychodzi czy to normalne? pozdrawiam

 96. Avatar Ewa pisze:

  Witam. Od wczoraj pierwszy raz na ali. Zakupy zrobione. Przelew z konta poszedł. Niestety w zakładce moje zamówienia cały czas informacjaza że produkt do zapłaty.

 97. Avatar Łukasz pisze:

  Witam mam pytanie zapłaciłem za towar poprze 24przelew lecz mielił mieliło wyskoczył komunikat że zbyt długa sesja a później jak chciałem to powtórzyć to wyskakuje komunikat ” Oops, something went wrong there!Before attempting the purschase again, we wecommend you to check your order history to see if the payment successfully processed” i nie wiem co robić kasa poszła a wyślwietla mi się żeby zapłacić

 98. Avatar Rafał D. pisze:

  Kasa z konta pobrana. Maila żadnego nie dostałem

 99. Avatar Jakub pisze:

  Od kiedy jest możliwość płacenia zwykłym przelewem przez przelewy24? Bo na innych stronach/poradnikach kupowania na ali nie ma tej opcji, sam kiedyś chciałem coś kupić i wycofałem się przez brak opcji zapłaty przelewem, ale to było z rok albo więcej temu i do wyboru były tylko karty i chyba mniej rodzajów niż obecnie ;)

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Od co najmniej roku jest już taka możliwość :)

   • Avatar Z pisze:

    Witam
    A co jeśli wypełnie zwykły druk i wpłace na poczcie czy da radę ??w przelewach 24 nie ma esbanku a nie mam konta walutowego.może ktoś płacił przez esbanku bank spółdzielczy lub na poczcie druczkiem i mi podpowie
    Pomóżcie

 100. Avatar Kasia P pisze:

  Dzień dobry. Interesuje mnie kupowanie akcesoriów cukierniczych z Chin i sprzedawanie ich w Polsce (internetowo i stacjonarnie). Z jakimi opłatami muszę się liczyć (prócz przesyłki)? Cło, Vat w jakiej wysokości? Jak otrzymać fakturę od sprzedawcy? Czy bez problemu można sprzedawać chińskie rzeczy czy może potrzebuje jakiś CE?

 101. Avatar Natalia pisze:

  Witam!^^(Przepraszam że pisze drugi raz,ale zależy mi na pomocy w tej sprawie :/)
  Teraz mam pytanie,ponieważ dawno już kupiłam dwa przedmioty wystawiłam tam opinię ale nie mogę ich zlikwidować (Nie ma tego kosza,żeby zniknęły z listy „All Orders”)
  Co mogę zrobić by to zniknęło ? Już mnie to irytuję :/
  Tak to wygląda: https://zapodaj.net/b13e992a07981.bmp.html

 102. Avatar askap7 pisze:

  Witam, jeśli zamówiłam tzw „cebulkę” i chińczyk nie chce jej wysłać, ale na wszelki wypadek chciałabym przedłużyć czas przetwarzania zamówienia ( a nuż zmieni zdanie), to o ile dni najlepiej przedłużyć? Czy można przedłużać kilka razy?

 103. Avatar Rafał D. pisze:

  Witam. Założyłem konto, zakupiłem u jednego sprzedawcy dwa przedmioty, opłaciłem. Na początku w zamówieniach pisało że płatność oczekuje na weryfikację. Za 3 dni sprawdzałem i w zamówieniach nie ma żadnego śladu że cokolwiek mam kupione odrzucone lub wysłane.Dlaczego?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Sprawdz maila, zobacz czy pobrało kase z konta.

   • Avatar Kasia pisze:

    mam taką samą sytuację. co w momencie, gdy pieniądze pobrało, a nie ma śladu po kilku dniach, że zamówienie „oczekiwało na wysylke”? czy to może mieć związek z tym, że konto nie zostało zweryfikowane (nie przyszedł mail po założeniu konta – juz 2 dzien)

 104. Avatar silVer1984 pisze:

  Cześć. Niezły poradnik, jak i cała strona. Dzięki Tobie zakupiłem właśnie samochodowe radio 2DIN na na androidzie 5.1. Zastosowałem się to wielu Twoich porad (np kupon -20$ :) ). Płaciłem kredytówką MasterCard. Czekam z niecierpliwością na dostawę, tym bardziej że kwota niemała… :)
  Pozdrawiam!

 105. Avatar Kinga pisze:

  Witam, otrzymałam do tej pory dwie paczki i do każdej listonosz chce dopłatę (na szczęście tylko 1,23) niby cło tłumaczy to znakiem CN22. Czy ma prawo do tego? Nie otrzymałam żadnego pisma z urzędu celnego i były to paczki o wartości 5 USD.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Kinga słyszałem już od kilku osób o takiej praktyce, najlepiej będzie jeśli dopytasz się bezpośrednio u naczelnika poczty. Jeśli jest taka opłata to poproś uzasadnienie.

 106. Avatar Ania pisze:

  Pytałam co zrobić jak nie dostałam przesyłki, a sprzedawca się ulotnił?

 107. Avatar magda pisze:

  Hej ! Mam pytanie ! :) Czy muszę płacić po przez przelewy24? Czy np mogę płacić normalnie przelewem przez kartę visa? Ale tam nie mam na koncie dolarów tylko zwykłe złotówki… czy tak się da? czy to bezpieczne?
  Dlaczego każdy wybiera przelewy24?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Przelewy24 to najprostsza forma płatności. Istnieją również alternatywne formy płatności, takie jak płatność kartą i inne. Wszystkie metody są bezpieczne o ile nie masz na komputerze wirusów :)

 108. Avatar Seweryn88 pisze:

  Witam, gratuluję świetnego poradnika – dzięki niemu kilka rzeczy mi się rozjaśniło ;-) ale mam pytanie: mam konto w ING Bank Śląski i w opłatach za przelew walutowy mam opłatę w wysokości 40 PLN. Czy płacąc za pomocą przelewy24 unikne tej wysokiej prowizji? Na jakiej zasadzie to działa? Czy kupując przedmiot za 2 dolary oprócz kosztów przewalutowania muszę dodać jeszcze te 40 PLN opłaty dla banku? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam :-)

 109. Avatar Agnieszka pisze:

  Witam, próbowałam zapłacić za zakupy przez przelewy24, przekierowało mnie na stronę banku ale żadne dane do przelewu nie były wpisane automatycznie tylko musiałam je sama wpisywać, co w tej sytuacji zrobić?

 110. Avatar Julia pisze:

  Witam, jestem zainteresowana kupnem pewnej rzeczy na opisanym przez państwo portalu zakupowym, i czy była by taka opcja jeżeli bym kupiła produkt to gdy przyszedł by do mnie do domu to mogła bym dopiero wtedy za niego zapłacić ? Lub za pobraniem czyli za zakupiony towar można zapłacić gotówką przy odbiorze przesyłki od osoby doręczającej ?

 111. Avatar Kasia pisze:

  witam
  Mam pytanie o co chodzi z „fundusz przetwarzania ” mam tak napisane przy 7 przedmiotach na jakies 60 zamowień . Przesyłki te dotarły , wystawiłam komentarz i tak od miesiąca jest ten fundusz przetwarzania
  pozdrawiam

 112. Avatar Elka pisze:

  zGdy probuje się zarejestrować wyskakuje mi przy imieniu i nazwisku że muszę wprowadzić angielskie znaki, co mam zrobić ?

 113. Avatar Ktosik pisze:

  Nie mogę dodać przedmiotu do koszyka. Od innych sprzedawców tego samego towaru także nie. Inne dodaje bez problemu. W czym tkwi problem? Pozdrawiam.

 114. Avatar Szulocwa pisze:

  i jeszcze jedna prośba chodzi o ” markowe ciuchy ” bo mam problem z wyszukiwaniem ich niby wpisuje te nazwy co tutaj na tej stronie sa podane skróty ale nic mi ciekawego nie wyskakuje może coś zle wpisuje albo coś zle robie ? potrzebuje żeby mi ktoś na spokojnie wytłumaczył bo się wykończę z tym szukaniem :( z góry dziękuje

 115. Avatar Rafal pisze:

  Witam

  Czy za zamówiony towar mogę zapłacić w złotówkach będąc za granicą? Czy towar dojdzie przez wskazany przeze mnie adres za granicą?

 116. Avatar Rafał pisze:

  Dzięki za odpowiedz… Mam jeszcze jedno pytanie niema żadnych dodatkowych opłat i prowizji dla banku w którym mam rachunek bankowy (PKO BP)… I czy pieniądze bezpośrednio lądują na rachunku bankowym sprzedającego czy są po drodze jeszcze jakieś parabanki ?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Robisz przelew za pośrednictwem Przelewy24, nie dolicza się żadna prowizja. Najpierw kasa trafia na konto Aliexpress i jeśli otrzymasz przesyłkę to wtedy kasa trafia do sprzedawcy.

 117. Avatar Julia pisze:

  Witam, mam pytanie ponieważ, chcę kupić pewną rzecz przez portal Aliexpress , i czy jest taka opcja żebym mogła zapłacić przy odbiorze przesyłki ?? Z Góry Dziękuję

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Niestety nie ma takiej możliwości, jednak jest kilka innych sposobów na płacenie na Aliexpress w tym przelewy24 przez co jest to bardzo proste :)

 118. Avatar agi pisze:

  Witam, chciałam zarejestrować się na AliExpress, wypełniłam formularz, jednak nie dostałam żadnego maila na pocztę… Czy na maila potwierdzającego rejestrację trzeba długo czekać?
  Na AliExpressie już jakby mam konto, ale nie moge ani nic kupic ani dodać do „obserwowanych”… Czy to tak jest? Pozdrawiam

 119. Avatar kasz pisze:

  Witam a jak bym chciał kupić 10 zegarków po 15 zł to zapłace jakies koszta dodatkowe ?

 120. Avatar Emilia pisze:

  Witam.
  Dokonałam pierwszy raz zakupów na aliexpress, towary jeszcze nie doszły, przed chwilą weszłam w moje zamówieni i mam tylko jedno, a zamówiłam już osiem rzeczy. Czy to jakiś błąd systemu? Czy zdarza się tak często? Czy powinnam się już martwić? Nie powiem, czuję pewien niepokój:(

 121. Avatar Angelika pisze:

  A co w przypadku wiekszych zamowien na okolo 45 dolarow?

 122. Avatar Rafał pisze:

  Witam, nie tak dawno dowiedziałem się o Alieexpress i ogólnie rzecz mówiąc dopiero ogarniam temat z tym portalem aukcyjnym. Mam 2 pytanie gdy w aukcji podana jest cena US $37.89 – 61.99 / część co ona oznacza ? bo w takiej sytuacji nie mam pojęcia ile kosztuje dany przedmiot.

 123. Avatar oliwia pisze:

  Witam, mam pytanie odnośnie płatności.
  Czy można zapłacić za zakupy w inny sposób niż poprzez płatność przelewem przez internet ?

 124. Avatar Miśka pisze:

  Hej :) Zrobiłam dziś pierwsze zamówienie na ali, pomagała mi w tym jedna dziewczyna z pewnego forum. Wszystko zapłacone, kwotę odpowiednią też pobrało mi z konta. Nasuwają mi się jednak dwa pytania.

  1. Pisaliście powyżej w komentarzach, że trzeba wybrać metodę przesyłki, czy będzie to Poczta Polska czy kurier itp. Ja nic takiego nie zrobiłam. Czy mimo to przesyłka „domyślnie” dojdzie Pocztą Polską?

  2. Mam wątpliwości co do numeru mojego domu, ponieważ nie za bardzo wiedziałam jak wpisać, więc zrobiłam tak: nazwaulicy 12/3
  Napisałam tak, bo mieszkam w bloku. Kod pocztowy się zgadza, ale czy paczka dojdzie? Czy sprzedawcy po prostu przepisują podane adresy czy rozumieją, że pierwsza liczba to numer domu, a liczba po ukośniku to numer mieszkania?

  Z góry dziękuje za odpowiedź :)

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeśli nie wybrałaś innej opcji przesyłki to dostaniesz swój przedmiot tradycyjną drogą czyli dostarczy Ci ją listonosz. Inne opcje są dodatkowo płatne.
   Sprzedawca skopiuje Twój adres z formularza, więc sądzę, że bez problemu przesyłka dotrze.

 125. Avatar Katarzyna pisze:

  Witam.
  Wczoraj złożyłam pierwsze zamówienie na Aliexpress i zapłaciłam przez przelewy24. Dziś próbuję złożyć kolejne zamówienie na inną rzecz i u innego sprzedawcy, ale nie mam już możliwości, aby zapłacić przez przelewy 24. Czy ta opcja została usunięta?

 126. Avatar marcin pisze:

  Witam a jak to wyglada jak , sprawa z darmowa dostawa np jak zamowie słuchawki to listonosz bez problemu da rade to przynieść ale jak np 50 calowy telewizor z darmową dostawą co wtedy ?

 127. Avatar Natalia pisze:

  Witam!^^
  Dziękuję za całą pomoc z Ali (Jak na razie do tej pory nie dostalam listu z urzędu celnego ale będę czekać)
  Teraz mam pytanie,ponieważ dawno już kupiłam dwa przedmioty wystawiłam tam opinię ale nie mogę ich zlikwidować (Nie ma tego kosza)
  Co mogę zrobić by to zniknęło ? Już mnie to irytuję :/(Ps.Jak coś mogę podesłać screena tej sytuacji :)

 128. Avatar sosnax5 pisze:

  Witam, co oznaczaja wiadomosci: „Held by customs” i „package released by the customs office” ktore otrzymalem przy sledzeniu paczki a minął juz miesiac od zakupu?

 129. Avatar racinx5 pisze:

  Witam minął miesiac od zamowienia przedmiotu a 2 dni temu dostalem dwie informacje o przesylce 1. Held by customs a kilka minut pozniej : package released by the customs office. Co to oznacza?

 130. Avatar dbkac pisze:

  Czy mozna płacic za przesyłke przy odbiorze

 131. Avatar Michał pisze:

  Dodam że czyszczenie cache przeglądarki oraz DNS nie pomaga

 132. Avatar Michał pisze:

  Witam, mam pewien problem z kontem na Aliexpress, otóż od jakiegoś tygodnia przy wszystkich zamówieniach oczekujących na dostawę nie wyświetla się licznik odliczający ile dni pozostało do końca ochrony zakupu, zaznaczam że przy żadnym z tych zamówień czas ochrony jeszcze nie dobiegł końca, po prostu przestał się wyświetlać licznik. Proszę o podpowiedź w czym może tkwić problem?

 133. Avatar Dorota pisze:

  Ma znaczenie w jakiej walucie płacę za zakupy. Ustawione mam funty, i zastanawiam się czy nie zmienić na dolary czy euro.?

 134. Avatar Natalia pisze:

  Witam,mam pytanie …mam się czym obawiać skoro zatrzymali moją paczkę w urzędzie celnym a jestem osobą nie pełnoletnią…a z tego co wiem trzeba przesłać skan dowodu a ja takowego nie posiadam i jeszcze się dowiedziałam że często trzeba dopłacić…:/ Mogę prosić o jakąś radę ?…

 135. Avatar Emka pisze:

  Zamówiłam rzecz dwa dni temu, zapłaciłam przez przelewy24, przelew poszedł normalnie. A teraz w aplikacji mam „zamówienie oczekuję na wplate”. Tak może byc?

 136. Avatar iwona pisze:

  Co mam zrobić, jeśli wybierając przelewy24 jako formę płatności, nie znajdę swojego banku?

 137. Avatar brutus pisze:

  Dlaczego kiedy dodaje sklep do swoich ulubionych, to po kilku dniach sklep znika i pojawia się informacja – zero informacji zwrotnej ???
  Podobnie pojedyńcze produkty – dodaje je do listy życzeń i po jakimś czasie znikają ?
  Czy możliwe że to jacyś niepewni sprzedawcy , których trzeba unikać ?

 138. Avatar VVunder pisze:

  Czy można wybrać opcję zapłaty przy odbiorze??

 139. Avatar kaka pisze:

  hej! świetna strona! jestem swiezaczkiem na ali wiec wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem. czy mógłbyś mi powiedzeć jak to jest z kupowaniem podróbek? znalazlam juz zegarek, wiem ze to podróba CK wiec jak wygląda zakup? wybieram model place i pozniej po zaplaceniu pisze do sprzedawcy zeby wysłał mi zegarek z logo czy lepiej napjpierw dodac do koszyka, napisac do niego z prosba o zegarek z logo poczekac na odpowiedz i dopiero zapłacic?
  BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ! pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeśli wiesz, że to zegarek z logo CK to wystarczy, że go zamówisz. Sprzedający już wie o co chodzi, a w związku z nową polityką Aliexpress, sprzedający raczej nie odpowie na prośbę o real photo.

 140. Avatar karolina pisze:

  Czyli nie jest to odpowiednie miejsce na zakupy dla kogoś kto chce ten towar sprzedawać dalej? tylko zakupy indywidualne?

 141. Avatar karolina pisze:

  a jesli chce kupic kilka rzeczy od roznych sprzedajacych na dalsza odsprzedaz to
  1.wystawią mi faktury
  2. moge zaplacic za wszystko jednym przelewem
  3. wysla mi jedna przesylka?
  dzieki karolina

 142. Avatar John pisze:

  Można używać polskich znaków w nazwie miasta ulicy czy oni ich nie rozszyfrują?

 143. Avatar Tysia pisze:

  Witam
  Świetna strona :)
  Jeszcze nigdy nie robiłam zakupów na AliExpress. Bo jeszcze się na tym nie znam. Mam tylko konto w banku ING co mam zrobić, aby zrobić zakupy na AliExpress?
  Pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeśli masz dostęp internetowy do konta to bez problemu zrobisz przelew poprzez Przelewy24. Musisz jedynie płacąc za zakupy wybrać opcje przelewy24 i wybrać swój bank :)

 144. Avatar Ania pisze:

  Witajcie!
  Jestem nowa w świecie zakupów na Aliexpress i mam pytanie: czy jest możliwość dodania do koszyka np. 10 przedmiotów a później wybrania z nich tylko kilku i zapłacenia za nie bez konieczności usuwania z koszyka pozostałych przedmiotów?

 145. Avatar Monika pisze:

  Witam mam pytanie zamówiłam pierwszy raz na ali express. Moje pytanie jest takie towar zostal podobno wysłany. Mam taką opcję” potwierdź otrzymanie zamówienia” i czy mam potwierdzić teraz czy jak dopiero otrzymam przesyłkę?

 146. Avatar Kasia pisze:

  Mam pytanie czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje z moją paczką? RJ767097946CN
  Wydaje mi się, że z jakiegoś powodu została odesłana do nadawcy. Dlaczego?

 147. Avatar Rafał pisze:

  Nie wiem czy było takie pytanie (a może jest to zbyt oczywiste i powinienem wiedzieć) ale czy można robić na aliexpress zakupy, będąc niepełnoletnim? xD Posiadam konto w banku, więc z płatnością nie miałbym problemu.

 148. Avatar brutus pisze:

  witam. czy posiadając konto mogę kupować na Aliexpress, ale podawać różne adresy dostarczania przesyłek ???

 149. Avatar Versus pisze:

  Dobry wieczór.
  Mam pytanie techniczne: czy jeśli zamówię kilka rzeczy od różnych sprzedawców z opcją free shipping to robię przelew na jedną kwotę i Aliexpress samo dzieli pieniądze pomiędzy sprzedających, czy muszę płacić każdemu z osobna?

 150. Avatar Megi pisze:

  Witam, czy na Ali zakupy mogą robić osoby niepełnoletnie? Co w przypadku kiedy przesyłka znajdzie się w UC i trzeba będzie podać dane dowodu? Czy mogą to być wtedy dane osoby z której konta bankowego został wykonany przelew (np. Rodzica)?

 151. Avatar Allinka pisze:

  Witam, zachęcona Twoim poradnikiem dokonałam pierwszych zakupów. Zapłaciłam, dostałam potwierdzenie, pieniądze zeszły z konta. Jednak gdy wchodzę w aplikacje produkty nadal czekają na potwierdzenie/ponowna wpłatę ?? Dlaczego tak jest ?? Dziekuje za odpowiedz

 152. Avatar paula pisze:

  Witam. Zrobiłam dzisiaj zamówienie na alie, i zrobiłam przelew przez Przelewy24, pieniądze z konta mi pobrało a w My Orders jest oczekiwanie na płatność. Trzeba czekać aż przelew dojdzie czy od razu powinno wyświetlić, że jest opłacone?

 153. Avatar Dawid pisze:

  Jaki jest koszt przesyłki? Bo w produktach, ktore sobie wybieram nigdy nie jest to opisane

 154. Avatar Alicja pisze:

  Czy aliexpress działa na zasadzie allegro w aspekcie tego, że przedmioty są wystawiany przez osoby i za każdą rzecz płacimy osobno ?

 155. Avatar Marysia pisze:

  Klikając place order nie przekierowywuje mnie do płatności a wyświetla się strona internetowa jest niedostępna o co może chodzić?

 156. Avatar aga pisze:

  Wczoraj zrobiłam zakupy i zapłaciłam przelewy24. Wszystkie zakupione przedmioty są w zakładce oczekiwanie na płatność a przy każym produkcie jest zapłać teraz. Czy jest to prawiłowe?

 157. Avatar Daniel pisze:

  Zamówiłem metalowa ramkę ochronna na note3 za 5 dolarów. Ale gdy wchodzę w swoje zamówienie to pod spodem jeet napisane: kwota całkowita 38 dolarów. Czy to aplikacja po polsku wariuje?

 158. Avatar Laik pisze:

  Co jeśli w My Orders nie mam żadnego zamówienia, a na maila dostałam wiadomość o platnosci i na dzień następny o wysłaniu paczki?

 159. Avatar Rafi pisze:

  Kto doręcza przesyłki, listonosz czy kurier?

 160. Avatar kasiek359 pisze:

  Witam czy jest możliwość aby za zakupy na aliexpress dostać fakturę vat?

 161. Avatar madziorka85 pisze:

  jeśli chcę coś zamówić za np łącznie 50 euro to zapłacę cło i dodatkowy podatek?

 162. Avatar aniaxw pisze:

  witam mam pytanie , chciałam kupić na ali u jednego sprzedawcy na jednej aukcji dwa zegarki w dwóch różnych kolorach jednak kiedy zaznaczam ilość 2 nie mam możliwości wyboru dwóch kolorów tylko wciąż jeden więc jak mam to zrobić ?

 163. Avatar mm pisze:

  co oznacza status „Fund Processing”? paczki jeszcze nie dostałam, dzień po zamówieniu przyszło mi powiadomienie, że mam potwierdzić coś i zamówienie trafiło właśnie na ten stan. Co on oznacza?

 164. Avatar Edi pisze:

  Witam ! Dlaczego nie mogę dodać adresu wysylkowego ?? Wszystko dobrze,ale kiedy chcę zapisać numer telefonu to nie idzie

 165. Avatar ewelka pisze:

  Cześć właśnie złożyłam zamówienie na Aliekspres, jutro zaplace przelwem w banku czy mam miec 100% pewność ze trafia one do ALiekspres skoro wpłacam na DIALCOM – > konto przelwy24?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Proszę zapytać w banku, ja robię zakupy poprzez przelewy online i niestety nie wiem jak, w tym przypadku, działa przelew za pośrednictwem okienka w banku.

 166. Avatar m pisze:

  moje zamowienie „oczekuje na potwierdzenie” jak w nie wejdę to mam „potwierdź otrzymany towar” mam to kliknąć? zamowienie jeszcze nie jest wysłane, a wczoraj było w „zamówienia oczekujące na wysylke”

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Towar został wysłany, jeśli klikniesz potwierdź otrzymanie to zwyczajnie potwierdzisz, że towar dotarł a tak się jeszcze nie stało. Musisz cierpliwie czekać na otrzymanie przedmiotu :)

 167. Avatar Gość pisze:

  Co należy wpisać w country cod i mobile? W city cod – kod pocztowy a obok numer telefonu więc co wpisać w mobile?

 168. Avatar Natalia pisze:

  Hej!^^
  Mam takie pytanie bo się jednak obawiam,no więc:
  Zamówiłam pare rzeczy z Ali ale gdy zerknęła nie dawno tam gdzie jest ulica i jej numer i mój numer domu i zamiast być „25 9” to przy niektórych jest złączone „259”.Mam się czego obawiać ?

 169. Avatar Maciej pisze:

  Cześć, mam pytanie. Ile mam czekać na mail z potwierdzeniem rejestracji? Myślałem, że przyjdzie od razu, a tu czekam już 2 dni. Czy można zrobić zakupy bez potwierdzenia? Albo zalogować się tylko przez facebook?

 170. Avatar eM pisze:

  Hej, poprzez przelewy24 zostanie kwota zamówienia przewalutowana na złotówki prawda? ale dodatkowo zostanie też pobrana dodatkowa opłata banku za przelew internetowy międzynarodowy, tak?

 171. Avatar Serweryn78 pisze:

  witam,
  a ja mam pytanie związane ze zwrotem za uszkodzony sprzęt. Otóż zakupiłem elektronikę za ok 90 $, która od początku nie działała prawidłowo. Informowałem sprzedającego o problemach i dopiero po wystawieniu negatywnej opinii odezwał się z pomocą i jednocześnie prośbą o usunięcie negatywnej opinii. Niby mi podsyłał różne rozwiązania (czasem tak głupie lub oczywiste), podsyłał linki do niedziałającego oprogramowania i nagle urządzenie padło całkowicie. Prosił o odesłanie uszkodzonego i wyśle mi nowe. Tak zrobiłem, urządzenia nie odebrał, więc wróciło to samo co odesłałem, założyłem reklamację i przyznano mi zwrot całkowitej kwoty, której nie otrzymałem (w sierpniu minie rok). Niby Ali pisze, że mam przedstawić im saldo operacji na moim koncie i to z banku. Co mogę zrobić ?

 172. Avatar Marek pisze:

  Zablokowali mi konto na aliexpress i nie wiem dlaczego. Diabli wiedzą gdzie to zgłosić. Miał ktoś może coś takiego i ma do nich jakiś adres e-mail?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Ja miałem taki problem rok temu, przez dwa tygodnie rozmawiałem codziennie z administracją i nie dostałem żadnych konkretów. Założyłem nowe konto na innego maila i działa bez zarzutu.

 173. Avatar Kami pisze:

  Witam! Czy to ograniczenie 45 euro dotyczy zakupu u jednego sprzedawcy? Czy kupując pojedyncze rzeczy od różnych sprzedawców liczy się każdą z osobna nie przekraczającą tej kwoty,czy też się je sumuje?

 174. Avatar marki pisze:

  Witam.
  A ja mam takie pytanko kupuję za pomocą karty wirtualnej mbanku.
  Ostatnio kupowałem przedmiot za 2.70 dolca pobrało właściwą kwotę .
  Teraz dokonałem zakupów za cenę 2.99 dolca i pobrało z karty wszystko co miałem o co chodzi jakby ?
  Czyżby mnie okradli ?

 175. Avatar Olek pisze:

  Zamierzam zakupić reflektory za 450 euro ile będzie mnie to kosztować

 176. Avatar Zbyszek pisze:

  Te Ali to jakiś Cyrk Gadałem przez ten czat online a i tak nic nie wiem. Czy mogę kupować czy nie. Na stronie pomocy można znaleźć taki tekst „Also, please do not worry, because even if your email address is not verified, it will not affect your account.”
  W rozmowie przesłali mi jakiś formularz jakby reklamacyjny w którym wszystko właściwie musiało być puste bo nic nie kupowałem i podałem tylko mail. I niby mam czekać 2 dni na potwierdzenie konta.
  Ale, że niby zakupy mogę zrobić, ale że niby poczekać 2 dni i wiem, że nic nie wiem cyrk normalnie. 4 konta założone i żadnego maila. Może obecnie nie wysyłają już a koleś jakiś niezorientowany. No cyrk aż odechciało mi się czegokolwiek tam kupować.

 177. Avatar Igor pisze:

  Witaj, świetny blog! Mam pytanie. Robię swoje pierwsze zakupy na AliPociąg. Mam w koszyku kilka przedmiotów od jednego dostawcy – każdy z przesyłką po dwa baksy. Czy kupując wszystko na raz zapłacę za przesyłkę od każdej rzeczy pojedyńczo, czy koszt przesyłki będzie niższy? Pozdrawiam

 178. Avatar Poli pisze:

  Witam czy jak zakupię buty Nike za 16$ to nikt sie nie przyczepi ze to nie orginał

 179. Avatar Ewelina pisze:

  mam pytanie
  Hej! kupiłam na ali dwa dni temu i zapłaciłam za sukienke białą, były też inne kolory do wyboru. Sprzedawca mi pisze że nie ma białej czy może wysłac inny kolor? ale ja nie chce innego koloru:( obok kupionego przedmiotu w moich zamówieniach pisze oczekiwanie na przesyłki 7 dni.. (czyli tyle ma na spakowanie przesyłki..?) to czy jak klikne anuluj zamówienie to czy otrzymam zwrot pieniędzy?

 180. Avatar Marzena pisze:

  Witam ,mam pytanie co oznacza wpis po zakończonej transakcji fundusz przetwarzania ,dziękuję za odpowiedż

 181. Avatar Beata pisze:

  Cześć
  zamówiłam buty 3 kwietnia, zapłaciłam za nie od razu przy pomocy Przelewy24.pl, pieniądze z konta „zeszły”. Dziś w nocy tj. 23 kwietnia otrzymałam info że zamówienie zostało anulowane, bo płatność nie została zrealizowana i że jeśli chcę nadal kupić ten przedmiot należy je uporządkować je w AliExpress. O co chodzi?co robić dalej?prosze o pomoc?
  Beata

 182. Avatar Ewelina pisze:

  Chcę zakupić na Aliexpres laptopa(wartość 256usd) czy zapłacę podatek oraz cło.

 183. Avatar Marcin pisze:

  Hej! Przymierzam się do pierwszych zakupów na ali :P Ok. 20 przedmiotów, od kilku różnych sprzedawców. Czy jeśli dodam te przedmioty do jednego koszyka i za niego zapłacę, to każdy sprzedawca osobno, bez problemu dostanie należność? I rozumiem, że w takim przypadku spodziewać się po prostu kilku osobnych paczek? :) Pozdrawiam!

 184. Avatar Badyline pisze:

  Znalazłam produkt link

  Jednak jest tu kilka etui a ja chce wybrać model miały z napisem never stop dreaming gdzie i jak mam to napisać jak nie ma podpisane jaki to model etui czy numer proszę o odpowiedź ;)

 185. Avatar prawdawoczykole pisze:

  jaka jest prowizja dla przelewy24 za przewalutowanie? bo znając życie to nie pobiorą tylko i wyłącznie tyle PLN ile USD wydam :/

 186. Avatar Madzia pisze:

  Czy przesylki z Ali mozna odebrac w paczkomacie?

 187. Avatar opaterna pisze:

  Witam.
  Mam dwa pytania. Otóż jako metodę płatności wybrałam przelew tradycyjny, przepisałam część bloczka, po czym przypadkiem cofnęłam się o dwie strony wstecz i gdy ponownie wybrałam tą metodę płatności, miałam już inny tytuł przelewu. Wpisałam oczywiście ten drugi-nowy, ale zastanawiam się, czy te pieniążki teraz dotrą do sprzedawcy, czy nie będzie z tym problemu.
  Jeżeli płatności dokonuje się tradycyjnym przelewem, to po jakim czasie sprzedawca z ali otrzyma pieniążki?

 188. Avatar Misio pisze:

  Tak próbowałem drugi raz to samo pierw przez komorke później przez komputer ciagle bylo to samo bank BPH.

 189. Avatar Monika pisze:

  Witaj. Jak to jest z zamawianiem dwóch rzeczy z jednej aukcji ale w różnych rozmiarach? synom podobają się bluzy ale muszą być w różnych rozmiarach. Wtedy też cena jest inna. Czy muszę robić 2 odrębne zamówienia czy da się w jednym? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Wybierz jeden przedmiot i rozmiar i dodaj do koszyka, następnie wejdź raz jeszcze w tę samą aukcję i wybierz drugą bluzę i dodaj do koszyka (add to cart). Następnie wejdź w koszyky i na samym dole kliknij „Buy All”.

 190. Avatar Misio pisze:

  Pzy placeniu przelewem 24 przekierowalo mnie na strone banku lecz musialem wpisywac wszystko recznie jakim tytulem kwote itp. Czy to tak dziala ?, bo myslalem ze wpisze mi z automata wszystko tak jak w allegro przez pey pal.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Powinno być z „automatu”. Czy próbowałeś drugi raz ?

   • Avatar Koala pisze:

    Witam, mam takie samo pytanie, co Misio. U mnie nie było „z automatu”, wszystko wpisałam ręcznie, zrobiłam przelew, ale nie zostałam automatycznie wylogowana z konta. Na Ali nadal był otwarty ekran wyboru banku. W „Moich zamówieniach” widnieje informacja „Płatności są weryfikowane „, ale nie jestem pewna, czy przelew został zarejestrowany na Ali, skoro zrobiłam go ręcznie. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

 191. Avatar kasia pisze:

  Witam, zamówiłam 250 produktów z alli ( ozdoby do wlosow) , dziś dostałam paczkę a tam 20 sztuk!! Pytanie: czy można się spodziewać ze przesyłka została podzielona na kilka kopert np.ze zwgl.na gabaryty? Czy czekać za pozostałymi przedmiotami ? Czy odrazu zgłaszać problem do sprzedawcy? To moje pierwsze zamówienie. ..Pozdrawiam

 192. Avatar Gosia pisze:

  Mam następujące pytanie,
  jeśli wartość towarów w paczce przekroczy 150 euro to ile wynosi cło, czy zostaje ono naliczone automatycznie, czy sama muszę dopilnować aby je zapłacić i w jaki sposób należy to zrobić? Odnośnie VAT mam takie same pytania.
  Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeśli przekroczy 150 euro to być może zostanie naliczone Cło (informacje o stawkach znajdziesz tutaj) wtedy otrzymasz list z deklaracją do wypełnienia. Podobnie z Vatem, jeśli zostanie doliczony dostaniesz odpowiednie zawiadomienie.

   • Avatar Gosia pisze:

    A jak sprawa wygląda w przypadku częstego skupowania większej ilości rzeczy na handel? Czy taka postawa „a może mi się uda nie płacić” nie będzie uznana za celowe unikanie płacenia podatku i cła?

 193. Avatar gosia pisze:

  Witam
  Kupiłam pewną rzecz i od razu za nią zapłaciłam. Po paru dniach dostałam wiadomość od sprzedawcy, że ten produkt jest niestety niedostępny. Wybrałam sobie inną rzecz. Sprzedawca odpisał, że mam zrobić nowe zamówienie. Czy mam zrobić nowe zamówienie i także za nie zapłacić? Po jakim czasie dostane zwrot pieniędzy za poprzednie zamówienie?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Poczekaj na zwrot. Dostaniesz go w ciągu kilku dni. Prawdopodobnie po okresie jaki przysługuję mu na wysłanie otrzymasz zwrot, możesz również kliknąć cancel order.

 194. Avatar inku pisze:

  mam pytanie odnośnie dostarczenia przesyłki już na terenie polski, jest ona dokonywana za pośrednictwem Poczty Polskiej czy jakiejś innej instytucji? pozdrawiam :)

 195. Avatar Tomek pisze:

  W poradniku napisałeś że sprzedawca otrzyma wpłatę dopiero gdy potwierdzimy odbiór towaru , gdzie takie potwierdzenie się znajduje ? Istnieje szansa że zapomnę o tym po miesiącu co w takiej sytuacji się stanie?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeśli klikniesz „confirm order received” to potwierdzisz otrzymanie przedmiotu. Jeśli tego nie zrobisz to po kilkudziesięciu dniach od zakupu Aliexpress zrobi to za Ciebie :)

 196. Dziękuję za Twój poradnik. Właśnie dokonałam pierwszych zakupów na Aliexpress. Z podekscytowaniem czekam na zegarek :). Jeszcze raz dzięki!

 197. Avatar Ada pisze:

  Witam! W jaki sposób mogę wyszukać konkretnego sklepu na Ali? Np. Sklep Villy?

 198. Avatar Gosiaaa79 pisze:

  Witam w przypadku płatności jeśli waluta to np dolar to czy musze mieć na koncie dolary czy zostanie pobrana odpowiednia ilość złotych która już przelewy24 przetworzą na dolary?

 199. Avatar Marcin pisze:

  Witam kupiłem rzecz na aliexpress. W zamówieniu jest wyslij do : sa moje dane wszystkie ulica ,miasto, kraj , ale nie widze w opisie kodu pocztowego mimo ze go podałem w podczas wpisywania danych do wysyłki. Czy on jest ukryty?? Mam nadzieje ze nie będzie problemów z dostawą. Czy można ewentualnie jeszcze dodac kod pocztowy?? Pozdrawiam

 200. Avatar Magda pisze:

  Ja mam pytanko czy „Awaiting delivery” to znaczy, że paczuszka do mnie już idzie czy może narazie idzie do dostawcy?

 201. Avatar aga pisze:

  hej zakupilam kilka rzeczy ale odrazu nie zaplacilam, teraz chce zaplacic wchodze w swoje order i niema informacji zadnej o zakupie, jak odzyskac link gotowy do zaplaty i jak placic za wspolne zakupy od jednego sprzedawcy dziekuje i pozdrawiam

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeśli klikałaś Buy Now, ale nie dokonałaś zakupu to przedmioty powinny być w zakładce „My Orders” ze statusem awaiting payment. Jeśli natomiast kliknęłaś Add to cart to przedmioty znajdują się w koszyku. Aby zapłacić za wszystkie przedmioty kliknij w sygnaturę koszyka (Cart) i na samym dole kliknij Buy All.

 202. Avatar Iwona pisze:

  Witam, zakupiłam coś na tym portalu, wzięłam Przelew24 (bank Inteligo). Kasę mi pobrało z konta a na stronie z aukcją była informacja z czerwonym krzyżykiem, że transakcja nie została zrealizowana. Czy pieniądze mi wrócą? Potem chciałam kupić przez wybranie karty, wpisaniu danych (jej nr itp.) i to samo :/

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Poczekaj do jutra i sprawdź w zakładce my orders czy przedmiot został opłacony. Czasami zdarza się, że wyskakuje komunikat, że transakcja nie przeszła a w rzeczywistości wszystko się powiodło.

 203. Avatar Aferka pisze:

  Czy trzeba mieć jakies konto na Przelewy24 zeby zrobic transakcje na Aliexpress ?

 204. Avatar Sandra pisze:

  Witam,dokonałam płatności i nie dostałam żadnego potwierdzenia, nie wiem co zrobić w tej sytuacji..

 205. Avatar krolewnabalonowa pisze:

  dlaczego nie mogę wpisać znaków takich jak ł czy ó w nazwie mojego miasta i ulicy? mam to zastąpić l i o?
  i jak wpisać numer telefonu bo ciągle wyskakuje mi że źle

 206. Avatar Majers pisze:

  Witam
  Macie moze jeszcze jakies katalogi zewnetrzne z butami bo Sara nie odpisuje, bizoe nie ma tego co chce i generalnie nikt nie ma z ww.

 207. Avatar Kaska pisze:

  Witam.Jak zrobię zakupy to mogę za nie zapłacić normalnym przekazem w banku?Powiedziano mi że tak nie można?

 208. Avatar Aleksandra pisze:

  A ja mam pytanie odnośnie zamówienia. Zamówiłam produkt, zapłaciłam i przez przypadek nacisnęłam „canceled order” co teraz? zwrócą kasę? płaciłam kartą kredytową bo mieszkam za granicą. Ja wolałabym aby wysłali mi produkt. Co mam zrobić?

 209. Avatar maniek pisze:

  Witam. Czy kazda aukcja posiada mozliwosc platnosci przez przelewy24? Ile sie mniej wiecej doplaca za przewalutowanie?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Każda aukcja posiada taką opcje, za przewalutowanie nie płacimy nic więcej.

   • Avatar Ala pisze:

    Mi opcja Przelewy24 wyskoczyła tylko gdy robiłam zakupy u jednego sprzedawcy. Gdy do koszyka wrzuciłam rzeczy od kilku sprzedawców i chciałam zapłacic od razu za całość odsyłało mnie tylko do karty kredytowej.

 210. Avatar jp pisze:

  Czy moga byc pobierane jakies dodatkowe oplaty (i przez kogo?) za przewalutowanie/transakcje zakupowe w przypadku Przelewu24?

 211. Avatar jp pisze:

  Czy jest jakis limit kwotowy dokonujac zakupu u jednego sprzedawcy albo przy jednorazowej platnosci (np. za caly koszyk, w ktorym sa zakupy u kilku sprzedawcow) w przypadku Przelewu24? Pozdrawiam.

 212. Avatar inku pisze:

  witam, pytanie może głupie ale nurtujące mnie, rozmawiając z kolegą często wspominał o podwójnym przewalutowaniu zł->euro -> USD; czy występuje to tylko przy płatności kartą Visa i czy grozi mi to płacąc przez przelewy24. Pozdrawiam inku

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Przyznam szczerze, że pierwszy raz o tym słyszę. Warto napisać do przelewy24, ale myślę, że żadnego podwójnego przewalutowania nie ma.

  • Avatar Marek pisze:

   Walutą rozliczeniową karty Visa jest faktycznie euro i tylko w takim przypadku następuje podwójne przewalutowanie.

 213. Avatar ddd pisze:

  A co z adresem na który mają przesłać? gdzie sie go podaje?

 214. Avatar Natalia pisze:

  Witam, mam pewien problem, przy zamówieniu, które zostało już opłacone jest napisane 56 dni. Czy chodzi o dostawę?

 215. Avatar Monika pisze:

  Witam,jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę?

 216. Avatar Szymon pisze:

  AAAha no to już wiem. Dziękuje Ci bardzo i w razie jakiś problemów i pytań pozwolę sobie jeszcze napisać. Dzięki!

 217. Avatar