Jak wyszukiwać ukryte aukcje na Aliexpress?

Jak wyszukiwać ukryte aukcje na Aliexpress? Jak kupować przedmioty z ukrytych aukcji? Dlaczego aukcje są ukrywane?
Jeśli nie znacie odpowiedzi na powyższe pytania, to ten wpis jest właśnie dla was. Sposób kupowania poprzez ukryte aukcje jest bardziej skomplikowany niż standardowe zakupy, wymaga zrozumienia pewnych mechanizmów działających na Aliexpress. We wpisie postaram się w prosty sposób wyjaśnić zagadnienie ukrytych aukcji i opiszę krok po kroku jak dokonywać zakupów. Zdradzę wam również kilka tajemnic związanych z ukrytymi aukcjami.
Jak wyszukiwać ukryte aukcje na Aliexpress?

Katalog zewnętrzny ze wszystkimi ukrytymi ofertami!
🔝 http://katalog.aliside.pl 🔝

Czym jest ukryta aukcja na Aliexpress?

Ukryta aukcja jest sposobem na kupowanie “markowych” przedmiotów na Aliexpress. W praktyce wygląda to tak, że majfrend wystawia na Aliexpress zwykły zegarek o wartości 13$, swoim zaufanym klientom, adminom grup itd. wysyła na whatsappie zdjęcia realnie sprzedawanego produktu i załącza wcześniej wspomniany link do zegarka. Dzięki temu zabiegowi kupujemy w teorii zwykły zegarek na Aliexpress, jednak sprzedający wysyła do nas logowany zegarek Gucci.

collage


Przykład wiadomości na whatsappie od majfrenda, która zawiera link do ukrytej aukcji i zdjęcie realnego produktu.

Bardzo często sprzedający wysyła bezpośredni link do katalogu ze swoimi produktami. My wybieramy w nim przedmiot, który nas interesuje. Wysyłamy sprzedającemu zdjęcie na whatsappie i w odpowiedzi otrzymujemy link do specjalnej płatności poprzez ukrytą aukcje.

Jak wyszukiwać ukryte aukcje na Aliexpress?

Katalog zewnętrzny sprzedającego.

Dlaczego aukcje są ukrywane?

Aliexpress prowadzi ostatnio bardzo ostrą walkę z podróbkami. Stara się usuwać wszystkie aukcje produktów, które mogą być nieoryginalne. Serwis sprawdza zdjęcia w feedbackach i wertuje wiadomości prywatne na Aliexpress pomiędzy sprzedającym a kupującym. Jeśli tylko gdzieś pojawi się nazwa marki lub zdjęcie z logotypem, to w ciągu kilku godzin sklep znika z Aliexpress. Z tego powodu NIGDY nie piszemy w wiadomościach na Aliexpress próśb o wysłanie katalogu lub nie pytamy, czy przedmiot jest markowy. Bardzo często w aukcji majfrend podaje numer whatsapp, jeśli nie, to w wiadomości prywatnej pytamy o niego. Za pośrednictwem Whatsappa możemy pisać swobodnie. Często wciąż można natknąć się na zdjęcia logowanych przedmiotów w feedbacku, jednak jest to gwóźdź do trumny dla sklepu, prawdopodobnie szybko zostanie usunięty przez administrację serwisu.

Przykład ukrytej aukcji ze zdjęciem zegarka w feedbacku.

Przykład ukrytej aukcji ze zdjęciem zegarka w feedbacku.

Jak kupić przedmiot z ukrytej aukcji?

Edit:
Obecnie bardzo wiele ukrytych aukcji znajdziesz na stronie:  http://katalog.aliside.pl 
W powyższym katalogu znajdziesz przedmiot oferowany przez chińskiego sprzedawcę, oraz link do płatności na Aliexpress.

Kupowanie przedmiotu z ukrytej aukcji nie jest trudne, trzeba jedynie postępować według instrukcji, która najczęściej jest podana w opisie. Na poniższym zdjęciu widzimy przykład opisu ukrytej aukcji z grupy: Aliexpress- ukryte aukcje. Wszystkie modele zegarka znajdziemy na zdjęciu, oznaczone są numerami. Wchodzimy w aukcję przedmiotu, która jest podana w opisie.
Jak wyszukiwać ukryte aukcje na Aliexpress?
Poniżej widzimy ukrytą aukcję zegarków Swarovskiego w serwisie Aliexpress.  W czerwonej ramce możecie zobaczyć 4 modele zegarków, które odpowiadają czterem zegarkom ze zdjęcia powyżej. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem zegarka z numerem 2. to kupujemy kwadracik z zegarkiem oznaczonym numerem 2. W tym przypadku nie piszemy nic do sprzedającego. Majfrend doskonale wie, co ma do nas wysłać. 
Jak wyszukiwać ukryte aukcje na Aliexpress?

Jak znaleźć ukryte aukcje na Aliexpress?

Czytasz artykuł, jesteś prawdopodobnie “zielony” w temacie ukrytych aukcji, więc odpowiedź jest jedna. NIE ZNAJDZIESZ UKRYTYCH AUKCJI NA ALIEXPRESS! A nawet jeśli na coś trafisz, to nie będziesz wiedział, czy aukcja jest ukryta, odkryta czy zakryta. Sprzedawcy wysyłają linki i zdjęcia do ukrytych aukcji swoim zaufanym klientom i administratorom dużych grup o Aliexpress na Facebooku, później to właśnie oni udostępniają przedmioty innym zainteresowanym. Jeśli szukacie ukrytych aukcji, to zapraszam Was do specjalnej grupy, w której znajdziecie sporo ukrytych aukcji i innych ciekawych ofert. Aliexpress- Ukryte aukcje! – DOŁĄCZ DO GRUPY!
Dołącz do Grupy

Co robimy w przypadku sporu przy zakupie z ukrytej aukcji?

W pierwszej kolejności kontaktujemy się bezpośrednio ze sprzedającym. Najlepiej za pośrednictwem whatsappa. Bardzo często sprzedający proponuje dogadanie się poza Aliexpress, wysyła ponownie przedmiot lub odsyła pieniądze poprzez paypala, ewentualnie akceptuje spór po wcześniejszym uzgodnieniach. Pamiętajmy, żeby nie załączać w sporze zdjęć, które ukazują logo zakupionego przedmiotu. Jeśli jednak majfrend nie chce współpracować, to otwieramy spór według standardowej procedury.

Kupowanie podróbek, a etyka

Przy recenzjach replik z Aliexpress, bardzo często czytam komentarze typu: „Jak Cię nie stać na oryginalne to nie kupuj„. „Koło oryginału to nawet nie stało” itd. Przyznam szczerze, że bardzo rozbawił mnie swego czasu poniższy demotywator.
1488326347_vkjwk4_600Oczywiście nie mam zamiaru popierać kupowania nieoryginalnych przedmiotów, ale jak wielu z nas ogląda filmy tylko z legalnych źródeł, jak wielu z nas posiada na komputerze tylko oryginalne wersje oprogramowań, jak wielu z nas gra tylko w gry kupione w sklepie a w samochodzie słucha muzyki, tylko z oryginalnych nośników? Wszyscy oszukujemy! Dziewczyny noszą push-up’y a faceci udają bardziej interesujących niż są w rzeczywistości.  Żyjemy w świecie, gdzie liczą się tylko metki, lajki na fejsbuku i inne instagramy, więc kto nie piracił, niech pierwszy rzuci kamień!

Konsekwencje zakupów z ukrytych aukcji

Każdy kupujący „markowe” przedmioty na Aliexpress musi liczyć się z tym, że paczka może zostać przejęta przez UC i jesteśmy proszeni o informację o zakupie. W większości przypadków podajemy np. że kupiliśmy zegarek sportowy, podajemy cenę i screen aukcji po czym zegarek do Nas trafia. Zdarza się, że urząd celny postanowi zakwestionować oryginalność, wzywa przedstawiciela marki, który ocenia czy jest to podróbka. Jeśli jest to podróbka to najprawdopodobniej kupujący otrzyma listy z propozycją ugody i nakazem płatności za wprowadzanie nieoryginalnych przedmiotów na rynek. W przeciwnym wypadku sprawa w sądzie. Oczywiście, jeśli nie przejęli kontenera podróbek, to nie mamy się czym martwić. Co zrobić, gdy otrzymasz list? Odpowiem klasykiem:

Dlaczego tak?
1. Nikt nie będzie latał po sądach dla jednego zegarka.
2. Potwierdzenie zakupu i screen aukcji świadczą, że kupiliśmy nielogowany przedmiot.  

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

 1. Avatar ssadasads pisze:

  Sorry, ale kompletnie nie rozumiesz problemu etycznego kupowania podróbek. ;-)

  W przypadku słuchania muzyki czy oglądania filmów z nielegalnych źródeł firma praktycznie nic nie traci – osoba, która chce obejrzeć film w kinie i tak obejrzy go niezależnie czy będzie dostępna wersja piracka, czy nie. Podobnie z muzyką. Były nawet badania, że te nielegalne kopie nawet napędzają rynek. Jest dużo ludzi, który np. ściągają książkę „piracką”, a jak im się spodoba kupują oryginał – normalnie nie kupili by kota w worku.

  W przypadku podrób butów, czy zegarków firmy tracą ciężkie pieniądze. Raz ktoś kradnie ich pomysł, rynki zbytu. Dwa spada im prestiż, jak sam pisałeś ludziom zależy na metkach, a chcąc się wyróżnić wolę kupić coś czego nie ma co druga osoba na ulicy.
  Trzy firmy walczą z takimi podróbkami, i nawet jeden zegarek jest dla nich dużą stratą. Kilka lat temu koleś miał sprawę w sądzie o duże odszkodowanie za wprowadzenie do sprzedaży DWÓCH figurek ala Lego. Nie sprzedawał ich jako Lego, tylko były gratisem do jakieś zabawki. Ale wzór figurki jest zastrzeżony i firma Lego uznała, że tamte figurki naruszają ich prawa. Nie pamiętam, ale chyba skończyło się na jakiejś ugodzie.

 2. Avatar Krzysztof pisze:

  Szukam Iphona dla syna,który nosi aparaty słuchowe.Iphony mają pętlę indukcyjną przez którą komunikują się ze słuchawkami.Nie stać mnie na nowy ze sklepu.Jestem rencistą.Jak go znależć.
  Iphone 5 i wyższe.
  pozdrawiam.Krzysztof

 3. Avatar Justyna pisze:

  Kupiłam mężowi Adidasy za prawię 300zl normalnie w sklepie stacjonarnym. Pochodził w nich 4 miesiące i zrobiła się dziura. Teraz poszukuję podróbki na alie będzie może taniej chociaż.

 4. Avatar Janek pisze:

  Ok, ale te aukcje są normalnie widoczne w serwisie? Czyli możliwe, że spodoba mi się przedmiot ze zdjęć, zamówie go i okaze sie ze dostane zupelnie inny bo natknalem sie przypadkiem na ukryta aukcje?

  • Avatar Xyz pisze:

   Tak, możliwe… Szukałem myszki i za 70zł była stara kulkowa mysz

  • Avatar Julia pisze:

   Często jest tak, że aby otrzymać ukryty przedmiot, należy na aukcji wybrać odpowiedni „kolor” lub w wiadomości podaje się „hasło” które wcześniej ustalił sprzedający, właśnie po to aby uniknąć sytuacji o której piszesz :) ale spotkałam się też z tym, że buty Nike jakiś super model był sprzedawany na ukrytej aukcji, gdzie kupowało się jakieś gumki do sznurówek za 30$ i niestety wszyscy otrzymali gumki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *