Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress, czyli duże zestawienie przedmiotów, o które bardzo często pytacie. Niestety nie czułem się na siłach, żeby recenzować dla Was tego typu rzeczy, więc tym razem poprosiłem o profesjonalne wsparcie i dzięki współpracy z zapaloną Aliholiczką na blogu pojawi się dużo więcej recenzji z kategorii: uroda i kosmetyki. Zapraszam.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress- wstęp

Od dłuższego czasu zamawiam produkty do paznokci z Aliexpress, od żeli poprzez lakiery, pilniki, waciki, naklejki, po pyłki. W tym poście postaram się przedstawić Wam najciekawsze z nich, a dodatkowo pokrótce opisać jak wygląda aplikacja poszczególnych produktów. Będzie to pomocne szczególnie dla pań, które chcą rozpocząć swoją przygodę z lakierami hybrydowymi.

Zacznijmy od tego, czym są lakiery hybrydowe. Lakier hybrydowy jest to rodzaj lakieru do paznokci, który pozwala nam się cieszyć pięknie wyglądającymi paznokciami bez odpryskiwania i smug nawet do 3 tygodni! Od klasycznego lakieru do paznokci różni się przede wszystkim składem oraz koniecznością utwardzania w lampie LED lub UV. Hybrydy to doskonałe rozwiązanie dla pań, które oprócz eleganckiego wyglądu oczekują również zadbania o zdrowie swoich paznokci. Z racji tego, że nie trzeba odświeżać ich powłoki co kilka dni, kobiece palce i płytki paznokci narażone są na o wiele mniej szkodliwych czynników.

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress- produkty

OK, już wiemy, czym są lakiery hybrydowe, przejdźmy teraz do listy produktów, które będą Wam niezbędne do robienia „hybryd” w domowym zaciszu. Lista:

 1. Lakier hybrydowy– poniżej znajdziecie opis dwunastu lakierów, które sprawdziłam. Oczywiście lakiery różnią się od siebie, dlatego warto przetestować kilka, by znaleźć ten, który najbardziej przypadnie Wam do gustu.
 2. Base Coat i Top Coat– te dwa produkty zadecydują o jakości waszego hybrydowego manicure. Pierwszy stanowi bazę, do której „przyczepi” się nasz lakier. Top Coat jest natomiast utrwalaczem, który zapewnia odporność na odpryskiwanie lakieru.
 3. Lampa UV/LED– tutaj wybór jest bardzo duży. Osobiście korzystam z modelu Abody SunOne 48W z diodami nowego typu, która służy mi również do żeli i muszę przyznać, że jest to Mercedes wśród lamp (recenzje znajdziecie poniżej). Moją pierwszą lampą była lampa UV, która potrzebowała na utrwalenie kilka razy więcej czasu niż obecna. Przez długi czas korzystałam również z Diamond LED/CCFL i uważam, że jest to bardzo dobry pomysł na początek. Lampa cieszy się również największym zainteresowaniem na Aliexpress. Jest to produkt, który dzięki zastosowaniu połączenia diod LED i specjalnej żarówki CCFL szybko i równomiernie utwardza lakiery hybrydowe i inne preparaty światłoutwardzalne. Ciekawym, budżetowym pomysłem są również mostki LED o mocy 9W, wyposażone w 3 diody. Mostki można kupić już za 4$ z kablem USB (jako adapter można użyć zwykłej ładowarki do smartfona). Lampa oczywiście będzie potrzebowała troszeczkę więcej czasu na utwardzenie, dlatego proces może wydawać się mniej wygodny, jak w przypadku dużej lampy, jednak efekt będzie zadowalający.
 4. Cleaner, aceton– cleaner to preparat przeznaczony do odtłuszczania płytki paznokcia przed manicure. Aceton natomiast służy do usuwania warstwy lakieru hybrydowego z paznokci. Na Allegro zestawy cleaner+aceton można kupić już od 13zł, produkty te są też dostępne w każdej drogerii. Nie zamawiałam tego typu preparatów na Aliexpress i myślę, że nie ma potrzeby, jeżeli dostępne są stacjonarnie w niskiej cenie.
 5. Waciki bezpyłowe– niezbędne do przemywania paznokcia, dzięki nim nie zostają na płytce zbędne pyłki.
 6. Piliniki, drewniane patyczki i bloczki polerskie– do matowienia płytki używam pilników o ziarnistości 100/180, następnie „dopieszczam” bloczkiem polerskim. Drewniane patyczki służą m.in. do osuwania skórek.

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress- wykonanie

Aby nasz manicure hybrydowy był idealny i wytrzymał nawet 3 tygodnie należy:

 1.  W pierwszym kroku oczyszczamy skórki, można użyć do pomocy zmiękczaczy. Osobiście nigdy nie wycinam skórek. Osuwam je patyczkiem.
 2. Następnie, przy użyciu pilnika, nadajemy kształt naszym paznokciom.
 3. Kolejnym krokiem jest matowienie płytki paznokcia bloczkiem. Nie robimy tego zbyt mocno, aby nie zniszczyć struktury paznokcia. Opcjonalnie można również zastosować primer bezkwasowy bezpośrednio po matowieniu. Pozostawiamy do wyschnięcia.
 4.  Teraz nakładamy warstwę bazy (Base Coat). Malujemy paznokieć dokładnie, uważając, aby nie zalewać brzegów i skórek, następnie utwardzamy w lampie.
 5.  Nakładamy pierwszą warstwę koloru. Utwardzamy. Jeżeli efekt jest zadowalający, przechodzimy do kolejnego etapu. Jeżeli nie, ponawiamy czynność. W zależności od jakości lakieru czasami nakładamy go nawet trzykrotnie.
 6. Ostatnią czynnością jest nałożenie warstwy topu (Top Coat) i utwardzenie w lampie. Kiedy nasze paznokcie są już utwardzone, odczekujemy kilka sekund, aby ostygły i przemywamy cleanerem. Zbyt szybkie przemycie może spowodować, że nasze paznokcie lekko zmatowieją.
  Gotowe! Możesz się już cieszyć pięknymi dłońmi!

Lakiery hybrydowe z Aliexpress

W ciągu roku miałam okazję zamówić już sporo różnych lakierów hybrydowych z Aliexpress, zazwyczaj zamawiam różne marki, zawsze po kilka kolorów. Staram się dokładnie studiować feedback przed zakupem, aby wybór był możliwie najbardziej trafiony. Zdarzały się lakiery lepsze i gorsze, czasami producent posiada w ofercie „kilka słabych  kolorów”, które aplikują się koszmarnie. Poniżej zobaczycie uśrednioną ocenę produktów, bez podziału na kolory.
Na mojej półce znajdują się:

HNM 8ml
Cena: 1,38$
Link: Lakier hybrydowy HNM
Mega lakier, który przypadł do gustu wielu aliholiczkom. Super konsystencji i bardzo dobre krycie (niektóre kolory wymagają dwukrotnego/ trzykrotnego krycia). Przy aplikacji żadnych smug. Podczas utwardzania nie ściąga się i nie marszczy.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressCandy Lover i Venalisa
Cena: 1,99$
Link: Candy Lover, VenaLisa
Oba najbardziej przypadły mi do gustu. Candy Lover ma długą szyjkę buteleczki, co jest bardzo poręczne podczas malowania, ponieważ wygodnie trzyma się pędzelek w dłoni. Zawartość to 8ml. Produkt o bardzo dobrej pigmentacji. Jednym słowem jest to bardzo dobry lakier. Venalisa również posiada bardzo poręczną buteleczkę i szeroki pędzelek. Już pierwsza aplikacja daje satysfakcjonujące krycie (przy ciemnych kolorach). Jasne kolory wymagają dwukrotnego aplikowania produktu. Oba lakiery nie marszczą się podczas utwardzania w lampie. Bardzo trwały lakier. Najdłużej wytrzymałam z odrostem ponad 4 tygodnie. Wyglądało to strasznie, ale trzeba było przetestować :) Lakiery nadają się do tego by aplikować na nie wszelkiego rodzaju pyłki. Jestem bardzo zadowolona i na pewno kupię ich więcej.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressBling
Cena: 1,69$
Link: Lakier hybrydowy Bling

Lakiery te mają malutką szyjkę i malutki pędzelek. Gęstość i pigmentacja jest troszkę słabsza od Candy Lover i Venalisa. Czasami muszę malować trzy razy. Jednak nie przeszkadza mi to, ponieważ efekt końcowy jest świetny. Bling ma wspaniałą paletę kolorystyczną. Jest w czym wybierać. Lakiery utwardzają się w lampie bez problemu. Żadnych marszczeń i odklejania się. Dobre lakiery w dobrej cenie!
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressModelones Rainbow 10ml
Cena: 2,43$

Link: Modelones Rainbow
Uwielbiam Rainbow za cudowny efekt, paznokcie wyglądają genialnie. Duża poręczna buteleczka. Gęstość i pigmentacja dobra. Duży wybór kolorów. Aplikacja produktu bez problemu. Dzięki dwukrotnemu nałożeniu lakieru uzyskujemy efekt bez smug.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress IMG_0828 (Copy)YaoShun 8ml
Cena: 2,49$

Link: Lakiery termoaktywne YaoShun
Nie mam większych uwag. Lakier oceniam 8/10. Ocena dosyć wysoka, ponieważ uwielbiam lakier termoaktywny. Lakiery zmieniające kolory cieszą się bardzo dużą popularności, ze względu na piękny efekt. Czasem zmienia kolory na całości paznokcia, czasem tylko na końcówce. Doskonały na jesień i zimę. Gęstość i pigmentacja jest dobra, nie ściągają się i nie marszczą w lampie. Ja osobiście jestem zachwycona efektem. Za każdym razem, kiedy mam termiczne pazurki nie mogę się na nie napatrzeć. Bardzo szybko reagują na zmianę temperatury. Niekiedy, pod wpływem temparatury tworzy się nieregularne ombre. Polecam bardzo.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress

Na poniższym filmiku lakier termoaktywny Yao Shun numer 078.

Gelpolish modelones 10ml
Cena: 1,93$

Link: Lakier Gelpolish
Również duża i poręczna buteleczka. Świetna gama kolorystyczna, jest w czym wybierać. Lakiery utwardzają się bez najmniejszych problemów. Lakiery dobrze napigmentowane z dobrą gęstością. Podczas aplikacji nie rozlewają się na boki.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressSioux 6ml
Cena: 1,42$
Link: Lakier Sioux

Pierwsze lakiery hybrydowe jakie zamówiłam na Aliexpress. Były moim nr 1 do momentu kiedy nie przyszły następne :) Bardzo poręczna buteleczka z wygodnym pędzelkiem. Gęstość i pigmentacja bez zastrzeżeń. Utwardzanie w lampie bez komplikacji. Lakier nie ściąga się i nie marszczy. Mały minus za pojemność.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Elite99 Chameleon
Cena: 1,89$

Link: Lakier Elite99
Kolejny termoaktywny. Osobiście bardzo go lubię za poręczną buteleczkę i szeroki pędzelek. Gęstość i pigmentacja bardzo dobra. Żadnych problemów podczas aplikacji.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressSaviLand metalic 10ml
Cena: 1,99$

Link: SeviLand
Bardzo modne lakiery metaliczne. Zamówiłam trzy: srebrny, złoty i różowy. Do koloru złotego nie mam żadnych zastrzeżeń. Pozostałe dwa marszczą się podczas utwardzania (być może to kwestia bazy jakiej używam). Gęstość i pigmentacja rewelacja. Wygodna buteleczka.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressRosalind 7ml
Cena: 1,10$

Link: Rosalind
Tanie lakiery, które cieszą się sporą popularności.  Musiałam je mieć i przetestować. Wapniała gama kolorystyczna. Bardzo niestandardowe kolory. Jasne kolory wymagają nawet trzykrotnego malowania. Utwardzanie bez marszczeń i ściągania się. Stosunek ceny do jakości świetny.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressGenailish 10ml
Cena: 1,84$

Link: Lakiery Genailish
Lakier magnetyczny znany też pod nazwą cat eye. Lakier w dużej bardzo poręcznej buteleczce posiada szeroki pędzelek. Produkt jest bardzo napigmentowany i ma dobrą gęstość. Już pierwsze krycie daje zadowalające efekty. Aby uzyskać efekt kociego oka, należy przyłożyć magnes, pod odpowiednim kątem. Bardzo duży wybór kolorów. Z czystym sercem mogę polecić aliexspresowe lakiery. Cena powoduję u mnie istne szaleństwo podczas zakupów i uśmiech na twarzy mojego chłopaka, zamiast zawału serca:)
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressBase Coat i Top Coat
Link: Base Coat i Top Coat VenaLisa, HNM

Cena: 3,90$, 3,10$
Przy hybrydowym manicure bardzo ważna jest dobra baza i top. Bardzo często zdarza się, że mimo, wręcz książkowego postępowania, lakier nie utrzymuje się odpowiednio długo. Ja dosyć długo szukałam tego jedynego i metodą prób i błędów wybrałam VenaLise, na to aplikuję różne lakiery , które wymieniła wyżej i wykańczam topem z VenaLisa. Jak dla mnie ten TOP jest najlepszy, a dodatkowo jego ogromnym atutem jest fakt, że nie trzeba go przemywać cleanerem. Po wyjęciu z lampy paznokcie są suche. Pozostaje jedynie natłuścić olejkiem skórki i gotowe! Baza i Top z VenaLisa ma zawartość 7,5ml. Mój numer 1! Warto także polecić HNM, również używam, jednak w ich przypadku potrzebny jest cleaner.
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressLampa
Link: LAMPA ABODY SunONE
Cena: 37$

Całkiem niedawno dotarła do mnie nowa lampa ABODY SunOne. Dość długo zastanawiałam się, czy ją kupić, ponieważ do tej pory używałam lampy Daimond LED/CCFL i wszystko było OK. Dużo słyszałam o lampach z sensorem ruchu, które bardzo ułatwiają prace. Dodatkowo lampa SunOne miała bardzo pozytywne recenzje, dlatego zapragnęłam taką mieć. Ceny lampy jest stosunkowo wysokie więc, dość długo porównywałam je na różnych aukcjach. W końcu zadecydowałam i kupiłam. Gdy przyszła byłam tak ciekawa, że od razu usiadłam do swojego magicznego biurka, by ją przetestować. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że jest to najlepsza lampa, jaką miałam okazję używać do moich paznokciowych prac. Podzielę się z Wami tym wszystkim, co już wiem na jej temat. Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress

Model: ABODY SunOne o mocy 24W/ 48W. Moc można zmienić poprzez wciśniecie przycisku on/off na 2 sekundy. Ma 3 rodzaje ustawienia czasu: 5 sekund, 30 sekund i 60 sekund. Posiada nową technologię podwójnego źródła światła, co zwiększa zakres jej pracy i pozwala na utwardzanie wszelkiego rodzaju hybryd, żeli, zdobień 3D. Lampa utwardza dosłownie wszystko. Uruchamia się automatycznie dzięki sensorowi, po włożeniu dłoni do lampy. Jest to bardzo wygodne. Wcześniej należy ustawić czas i moc. Sprzedawca informuje, że jest to produkt do użytku profesjonalnego. Zastosowanie diod LED powoduje, że wykonanie zabiegu odbywa się szybciej i skuteczniej, nie ma też żadnego szkodliwego wpływu na paznokcie, skórę czy oczy. Lampa ma również spód na magnesy, dzięki czemu, można w go w łatwy sposób odłączyć. Idealne do stylizacji paznokci stóp. Ma również wbudowany wentylator, który chłodzi, chroniąc przed przegrzaniem. Sam kształt jest bardzo ładny. Wykonana z plastiku dzięki temu lekka, waży niecały kilogram. Rozmiar to ok 26/16/10 cm. Bardzo nowoczesny design. Jestem w niej zakochana! Polecam gorąco!
Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress IMG_0798 (Copy)Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z AliexpressIMG_0888 (Copy) IMG_0891 (Copy)Pilniki
Cena: 1,99$ za 10 sztuk
Link:  Pilniki
Zamawiam pilniki o ziarnistości  100/180 standardowe „banany”. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Dla porównania zamówiłam kilka pilników marki Indigo i nie widzę różnicy a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?!

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress

Lakiery hybrydowe i akcesoria do paznokci z Aliexpress

Waciki bezpyłowe
Cena: 1,77$ za 900sztuk
Link: Waciki bezpyłowe
Zamawiam miękkie i sztywne. Miękkie przyszły w foliowym opakowaniu w środku było 900 szt. Sztywne z kolei przyszły zapakowane w kartoniku poukładane w rzędzie jak chipsy pringles.

Bloczki polerskie i drewniane patyczki
Cena: 1,01$ za 4 sztuki, 1,61$ za 100 sztuk

Link: Bloczki polerskie, drewniane patyczki
Używam ich do czyszczenia skórek, ale również są mi pomocne przy zdobieniach wszelkiego rodzaju. Są identyczne jak te, które można dostać w stacjonarnym sklepie kosmetycznym.
Biorąc pod uwagę fakt, że ceny są bardzo zachęcające na pewno będę testować coraz to nowsze produkty z Ali. A Wam życzę udanych zakupów i udanych pięknych paznokci bo przecież my kobiety tak je kochamy :)
17022378_421939568149151_6101460125807801108_nMam nadzieję, że mój post jest dla Was pomocny!

Edyta

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

 1. Avatar Anka pisze:

  Jak można kupić akcesoria do hybryd, to samym lakierom bym nie zaufała. Mogą być one drażniące, zawierać szkodliwe substancje, a co za tym idzie niszczyć płytkę paznokcia. Waciki, pilniki itp. jak najbardziej, lakiery bym sobie odpuściła.

 2. Avatar ciekawa pisze:

  hej. A możecie polecić jakiś żel do przedłużania z Ali? :)

 3. Avatar Marta pisze:

  Czy warto kupic primer? Na liscie go nie ma. Jesli tak czy z rosalid jest ok? Z gory dziekuje za odp :)

 4. Avatar Kasia pisze:

  Witam posiadam lakiery marki venalisa, zastanawia mnie jednak ich sklad a zwlaszcza etc.. na samym koncu czy sklad nie jest szkodliwy? Bardzo prosze o pomoc.

 5. Avatar Amatorka pisze:

  A czy ktos testował monofazy z Aliexpress. Własciwie nie ma typowych lakierów monofaza na AliE, ale widzę , że są inne 3w1, czyli bez bazy i top. Możecie coś polecić?

 6. Avatar asz pisze:

  testowalas Ellwings zAli?

 7. Avatar anduina pisze:

  Mam pewne pytanie i pomyślałam, że może tu uda mi się uzyskać na nie odpowiedź, bo nie wiem już gdzie szukać. Jak odróżnić na aliexpress lakiery hybrydowe (do ściągnięcia acetonem) od żeli (które trzeba spiłowywać, bo aceton ich nie ruszy). Zależy mi na hybrydach. Będę wdzięczna za odpowiedź!

  • Avatar Iza pisze:

   Też się głowiłam i znalazłam odpowiedź na jednym z blogów :) Hybrydy do rozpuszczania w acetonie mają dopisek „soak off”

 8. Avatar ewka pisze:

  właśnie sie odważyłam zamówić lampę teraz szukam lakierów zaczynam swoja przygode z hybrydami a ten opis mi bardzo pomógł dziekuje

 9. Avatar Halina pisze:

  Czy te lakiery rozpuszczają się w acetonie czy trzeba je spiłować?

 10. Avatar rysiek pisze:

  Od siebie polecam:
  -Lakiery kads
  -lakiery lavender violets
  -lakiery focallure
  -baza, top i żel do przedłużania Mshare
  Bardzo nie lubię rosalindów, smużą, nie poziomują się. Kolory mają ładne i to ich jedyna zaleta niestety..

  Do użytku domowego doskonale sprawdzi się lampa 24-36w (15-20$), nie warto inwestować w te słabsze mostki, ryzykuje się źle utwardzonym żelem i uczuleniem.

 11. Avatar Agnieszka pisze:

  Jaki to kolor na paznokciach na pierwszym zdjęciu po środku?
  Paznokcie różowe i białe (chodzi mi o kolor różowy)

 12. Avatar Adeczka pisze:

  Właśnie szukałam takiej szczegółowej informacji na temat lakierów z ali i w końcu coś znalazłam. Teraz mogę rozpocząć swoją przygodę z hybrydami :D

 13. Avatar Paula pisze:

  A może masz jakąś oliwkę do polecenia właśnie z Alli? :)

 14. Avatar Elena pisze:

  Nie wiem, czy kiedykolwiek odważę się zakupić cokolwiek w aliexpress, ale bardzo pomocny wpis! ;)

 15. Avatar Marzena pisze:

  Mega fajna rozpiska, chociaż jakoś nie jestem przekonana do tych wynalazków z ali. Zresztą zbyt długo się na to czeka. Wolę sprawdzone lakiery rodzime. Mam np ulubiony z effective nails, który normalnie zamawiam z ich stronki i szybciutko takie zamówienie przychodzi :)

 16. Avatar Esti pisze:

  Bardzo pomocny wpis. Od wyboru na alie można dostać oczopląsu a tu podane na tacy co można kupić, za ile I opisana jakość produktu. ..Teraz mogę spokojnie zamawiać. Mam nadzieję, że będzie jeszcze recenzja jakie frezy I do czego I jakie frezarki można kupić , bo tu też duży wybór….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *