Maseczki na AliExpress tylko do 24. Marca! Ostatnia szansa na zakup!

Maseczki higieniczne są jeszcze dostępne na AliExpress dla kupujących z Polski, niestety wszystko ma zmienić się od jutra. Polski rząd poprosił grupę Alibaba, aby usunęła ze swojej witryny możliwość wysyłania maseczek do Polski! Jeśli nie wierzycie, to szczegóły TUTAJ. Maseczki niestety nie są również dostępne na rodzimych portalach aukcyjnych.
Nie będę komentował zachowania i intencji rządu, postaram się jednak na bieżąco wskazywać Wam miejsca, gdzie maseczki będą dostępne do kupienia. 

Maseczki dostęp na AliExpress

Maseczki dostępne na AliExpress

Wielu z Was podaje w wątpliwość zasadność używania maseczek, dlatego postaram się podać Wam kilka cennych informacji, które być może wyjaśnia Wam drogę zarażania wirusem.
Zacznę jednak od tego, że chińscy lekarze z Wuhan wskazali brak maseczek jako jeden z głównych powodów rozprzestrzeniania się wirusa w Lombardii. Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, więc znajduję się w ślinie, naskórku, pocie etc. Okres bezobjawowego roznoszenia wirusa trwa co najmniej tydzień od zarażenia, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że będąc zarażonym, nie wiemy o tym i rozprzestrzeniamy wirusa. Maseczka zatrzyma wszystkie nasze wydzieliny, dzięki czemu nie narażamy innych. Jeśli wszyscy prewencyjnie nosiliby maseczki, wtedy droga rozprzestrzeniania się wirusa byłaby mocno ograniczona.

Etap 1: wydostanie się na zewnątrz
„Nośnikiem” wirusa jest nasza ślina, która podczas kichania, kaszlu albo rozmowy wydobywa się z ust. Zakażona ślina może trafić na przykład na twarz innej osoby, powierzchnie w okolicy oraz na nasze dłonie, jeżeli zasłaniamy nimi usta.Etap 2: przeniesienie
Do przeniesienia może dojść w momencie kontaktu zdrowej osoby z wirusem. Może to być spowodowane kontaktem ze śliną osoby, która jest chora, albo podczas kontaktu ze skażonymi powierzchniami (np. klamkami lub poręczami). Jeżeli wirus trafi na nasze dłonie, możemy dalej go roznosić na innych powierzchniach, których dotkniemy. Przy czym wszystko musi się wydarzyć w czasie, kiedy wirus jest jeszcze aktywny. Dla wirusa odpowiedzialnego za COVID-19 zakłada się kilka godzin do kilku dni, zależy od powierzchni i warunków otoczenia (min. wilgotność).

Jeśli zastanawiacie się jakiego typu maseczka będzie najlepsza to odpowiem, że każdego. Równie dobrze możecie ją uszyć sami z fizeliny. Najważniejsze, żeby zasłaniać twarz w miejscach publicznych.
Należy iść za przykładem rządu Czech. Należy skorzystać z doświadczenia i rad chińskich ekspertów i lekarzy, którzy jako pierwsi opanowali rozprzestrzenianie się choroby. Tylko radykalne działania mogą pomóc w ograniczaniu skutków pandemii.
Warto przeczytać też apel dr hab. med. Artura Jurczyszyna:
Maseczki ochronne z AliexpressTutaj jeszcze wykres przedstawiający wzrost zachorowań przy stosowaniu masek i bez nich!
Maseczki ochronne na AliExpress(1)

Maseczki aktualnie możemy kupić u kilku sprzedawców, którzy oferują wysyłkę z krajów Unii Europejskiej! Ceny wahają się między 1,5 zł a 2,8 zł za sztukę.
MASECZKI NA ALI TYLKO DO 24. Marca!
Maseczki trójwarstwowe z fizeliny medycznej.
UPDATE: Aktualne linki!
😷Maseczki : higieniczne, FFP3, FFP2, KN95! JEST WYSYŁKA Z POLSKI – KUPISZ TUTAJ
Szybka wysyłka z Hiszpanii! KUPISZ TUTAJ
Wysyłka Z Polski: TUTAJ
Maseczki na Aliexpress

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

  1. Avatar Wojciech pisze:

    Trudno w to uwierzyć, życzę zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *