Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini- Recenzja

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini to kolejna rzecz, jaką zdecydowałem się zamówić od chińskich przyjaciół. Z poniższej recenzji dowiecie się, jak oczyszczacz wpłynął na moje samopoczucie i czy polecam jego zakup. Na wstępie napiszę Wam, że obecnie oczyszczacz Alfawise P1 dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie z polskiego magazynu Gearbest, dzięki czemu otrzymacie produkt w zaledwie kilka dni, bez ryzyka dodatkowych kosztów w postaci VAT-u!
Zamówiony: 28.04.2019
Otrzymany: 02.05.2019
Cena: 32,99$ 
Link: Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini– (Magazyn FAST-08 znajduje się w Polsce)
Można spróbować kupon zniżkowy: PLP1SALE
Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini- Opis

Oczyszczacze powietrza przebojem wdarły się na polski rynek, za sprawą kiepskiej jakości powietrza, jaką mamy za oknem. Dotychczas niezauważany problem, stał się bardzo poważnym zagadnieniem. Według szacunków smog zabija rocznie w Polsce około 40 tysięcy ludzi, brzmi niewiarygodnie prawda? Jeśli nie wierzysz, to odsyłam do tego artykułu: Smog zabija w Polsce 40 tysięcy ludzi.
Sam zauważyłem negatywne skutki złej jakości powietrza, które objawiają się np. porannym kaszlem, którego jeszcze kilka lat temu nie miałem. Nie palę, więc winowajca może być tylko jeden i jest to smog. Niestety poprawienie jakości powietrza w całej Polsce to program na lata, dlatego postanowiłem zadbać przynajmniej o miejsce, w którym spędzam najwięcej czasu. Po krótkich poszukiwaniach zdecydowałem się zamówić prosty oczyszczacz powietrza od Alfawise, który mógłbym niejako sprawdzić przed poważniejszą inwestycją. Zamówiłem oczyszczacz powietrza Alfawise P1 Mini z filtrem HEPA, który wskazany jest do małych pomieszczeń.

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini

Specyfikacja:

  • Rozmiar 25 x 16 cm, idealny do biur, małych sypialni.
  • Wysoka wydajność, 80 metrów, specjalnie zaprojektowane do szybkiego oczyszczania małych i średnich pomieszczeń.
  • 3-warstwowy system filtracji składa się z siatki z filtrem PP, filtra HEPA, gąbki z węglem aktywnym, do usuwania zanieczyszczeń, alergenów, kurzu, zapachu, smogu.
  • 2  prędkości, wysokie / niskie obroty
  • Niski poziom hałasu, zapewniający ciche i komfortowe warunki na pierwszym stopniu mocy. Drugi stopień jest już zdecydowanie głośniejszy.
  • Oszczędność energii, tylko 15 W!

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini- Podsumowanie

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 nie posiada dedykowanej aplikacji, nie oczyści również powietrza w całym mieszkaniu jak droższe i bardziej zaawansowane odpowiedniki. Jest jednak doskonałym produktem za niewielką cenę, dzięki któremu możecie przekonać się naocznie, jak istotne jest oczyszczanie powietrza i jak dużym problemem jest smog.

Oczyszczacz w ciągu dnia działa w gabinecie, w którym pracuję, natomiast wieczorem ustawiam go na szafce nocnej w sypialni. Zdecydowałem, że po kilku dniach użytkowania sprawdzę, jak wygląda filtr HEPA znajdujący się w urządzeniu. Efekt możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.
Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Wnioski nasuwają się same. Filtr po prawej jest już szary, zaledwie po kilku dniach pracy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sezon grzewczy jest już praktycznie zakończony, więc jakość powietrza według Inspekcji Ochrony Środowiska jest obecnie na bardzo dobrym poziomie! Ciekawy jestem, jak filtr będzie wyglądał po 4 miesiącach pracy (taki okres żywotności filtra podał producent). Oczywiście ciężko stwierdzić bez miernika o ile poprawiła się jakość powietrza w mieszkaniu, ale zauważyłem bardzo pozytywny wpływ działania oczyszczacza. Jestem alergikiem i zazwyczaj już w maju kichałem kilkunastokrotnie w ciągu dnia, obecnie kichania nie stwierdzono :) Sądzę, że jest to zaleta filtra HEPA, który zatrzymuje wszelkie alergeny.
Prawdopodobnie wynik testu, byłby bardziej spektakularny po dłuższym użytkowaniu, lub po włączeniu trybu mocniejszego. Z uwagi na komfort pracy, korzystałem jednak tylko z cichego trybu urządzenia. Jeśli potrzebujecie taniego oczyszczacza powietrza do sypialni, lub pokoju dziecka, to Alfawise sprawdzi się świetnie. Polecam Wam również zakup większego oczyszczacza wraz z czujnikiem jakości powietrza, który będzie wykonywał trudniejszą robotę np. w dużym salonie.

Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini Oczyszczacz Powietrza Alfawise P1 Mini

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *