Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 PRO i ILIFE V7 z Gearbest – Recenzja

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro i Chuwi ILIFE V7 z Gearbest, czyli krótka historia o tym, jak zyskałem więcej wolnego czasu.

Od kilku miesięcy ze sporym zaciekawieniem czytałem recenzje robotów sprzątających na facebookowych grupach i innych blogach poświęconym zakupom z Chin. Przyznam, że podchodziłem z rezerwą do pomysłu zakupu inteligentnego odkurzacza, sądząc, że jest to zbędny wydatek. Do czasu… Pewnego pięknego sobotniego przedpołudnia już szykowałem się do błogiego skakania po kanałach, gdy usłyszałem słowa: „Kuba, poodkurzaj na dole, ja idę sprzątać na górę”. Wszyscy faceci wiedzą, że jest to propozycja z gatunku tych, nie do odrzucenia. W tamtej chwili coś we mnie pękło. Obiecałem sobie, że po raz ostatni biegam po domu z tym ustrojstwem, którego szczerze nienawidzę. Kable, rury, szczotki, wyjmij/włóż do szafy, wymień worek, wyje, huczy, wkurza! Zamiast słuchać genialnych dowcipów Strasburgera w Familiadzie, odkurzałem w pocie czoła całe 35mkw salonu i kuchni! (Sic) Poczułem, że tylko robot sprzątających może odmienić moje życie! Tego samego dnia po raz kolejny wróciłem do przeglądania recenzji. Specyfikacje ILIFE V5PRO i ILIFE V7, najbardziej mnie przekonywały i dlatego zamówiłem… oba :) Jeden z nich po recenzji trafi z powrotem do pudełka z kokardą i znajdzie wygodne miejsce pod choinką.
Zamówione: 24.11.2016
Otrzymane: 28.11.2016 i 01.12.2016
Cena: 136$ ILIFE V7 i 112$ ILIVE V5 PRO
EDIT: Można wybrać opcje wysyłki G-W-(liczba porządkowa) Przedmiot wysyłany jest z magazynu w Europie!
*****************************************************************************
Roboty sprzątające są obecnie dostępne na Aliexpress z wysyłką z Hiszpanii!
➡ ILIFE V7S z opcją mycia na mokro (169,90$) https://goo.gl/GHMH4T
➡ ILIFE A4S (159,99$) https://goo.gl/wXwtPj 
➡ ILIFE V3S (127$) https://goo.gl/3hjtkg
➡ ILIFE A6 (208$) https://goo.gl/re3PNJ
➡ Xiaomi Mi Home (339,99$) https://goo.gl/K8ZETc
➡ ILIFE V5S z opcją mycia na mokro (151,99$) https://goo.gl/Jgxa65
*****************************************************************************

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 PRO i ILIFE V7 z Gearbest

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 PRO i ILIFE V7 z Gearbest- Recenzja:

Pierwszym odkurzaczem, który do mnie dotarł był Chuwi ILIFE V5 PRO, który kupiłem za pośrednictwem GearBest i choć jestem zdeklarowanym aliholikiem to właśnie tam cena robota była najatrakcyjniejsza. Dodatkowym atutem GearBest, jest gwarancja, której udziela sklep, co miało również spore znaczenie przy wyborze. ILIFE dostępny był w europejskim magazynie, więc paczka dotarła po 4 dniach od zamówienia za pośrednictwem DHL-a. Kilka dni później otrzymałem ILIFE V7, którego również zamówiłem na GearBest.
Zawartość pudełka: Odkurzacze otrzymałem bardzo dobrze zabezpieczone, przez co potrzebowałem dłuższą chwilę na rozpakowanie. Wewnątrz estetycznego białego pudełka znajdowały się:
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro:
• Robot
• Zasilacz
• Stacja ładująca
• Zapasowy filtr HEPA
• Dwie zapasowa szczotki wymiatające
• Nakładka do sprzątania na mokro (mop)
• Dodatkowa mikrofibra
• Szczoteczka do czyszczenia odkurzacza
• Zbiornik na wodę
• Pilot zdalnego sterowania
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro IMG_20161210_144957Robot sprzątający Chuwi ILIVE V7:
• Robot
• Zasilacz
• Stacja ładująca
• Dwa dodatkowe filtry
• Nakładka do sprzątania na mokro (mop)
• Dodatkowo mikrofibra
• Zapasowa szczotka wymiatająca
• Szczotka do czyszczenia odkurzacza
IMG_20161210_150308Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro i Chuwi ILIFE V7- Budowa i obsługa:

ILIFE V7:
Na wstępie napiszę, że robot sprzątający jest dziecinnie prosty w obsłudze. Na górze urządzenia znajdziemy duży przycisk CLEAN, którym włączamy urządzenie. Do zestawu dołączony jest również pilot, którym także możemy uruchomić robota lub też zaplanować sprzątanie na określoną godzinę, co jest wielką zaletą ILIFE-a! Pilot pozwala także na sterowanie odkurzaczem, jeśli potrzebujemy skierować go w określonym kierunku. Możemy również jednym przyciskiem skierować go w stronę stacji ładującej.
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 ProModel V7 może być również obsługiwany za pomocą smartfona. Wystarczy tylko pobrać odpowiednią aplikację poprzez zeskanowanie QR-Code z pudełka. Niestety aplikacja jest po chińsku, jednak po krótkiej chwili bez problemu rozszyfrujecie jak działa.
Na górze robota znajduje się również przycisk PUSH, który otwiera górną pokrywę, pozwala to na wyciągnięcie pojemniczka na śmieci. Pojemnik na śmieci jest nieco większy niż w przypadku V5 PRO, jednak należy go opóźniać po każdorazowym sprzątaniu. W środku znajdziemy również miejsce na wymienne filtry.
ILIFE V7 wyposażony jest w jedną szczotkę zamiatającą oraz w tzw. Turboszczotkę, która dzięki swojej budowie, doskonale zbiera sierść i włosy. Szczotkę można w bardzo prosty sposób wyjąć i wyczyścić, co również jest dużą zaletą urządzenia.
IMG_20161210_150747_1 W zestawie znajduje się również nakładka z mikrofibrą. Robot posiada szereg czujników, dzięki którym np. nie będzie obijał mebli lub nie spadnie ze schodów. Gumowany zderzak dodatkowo niweluje skutki delikatnych uderzeń o małe przedmioty, których nie zauważą czujniki. Przycisk CLEAN jest również podświetlony, kolor czerwony sygnalizuje błąd, gdy np. odkurzacz zapląta się w kable. Kolor zielony oznacza, że jest naładowany i gotów do pracy. Kolor żółty mruga podczas ładowania.
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro:

V5 PRO jest bardzo zbliżony w sposobie użytkowania do V7. Jego budowa również, niewiele różni się od wyższego modelu. V5 ma jedynie mniejszą średnicę (30 cm, V7 34 cm), nie ma możliwości sterowania ze smartfona i nie jest wyposażony w Turboszczotkę. Posiada za to dwie szczotki zamiatające, które doskonale zagarniają śmieci do otworu ssącego. Dużym plusem V5 jest również możliwość sprzątania na mokro, dzięki zbiorniczkowi na wodę, który możemy umieścić w miejscu pojemnika na śmieci. Poziom naładowania wskazują niebieskie diody, które znajdują się po bokach napisu CLEAN. Zarówno V5 PRO, jak i V7 można ładować również poprzez bezpośrednie podłączenie ładowarki do robota.Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 ProRobot sprzątający Chuwi ILIFE V5 ProRobot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Obsługa z pilota:

Oba piloty są identyczne, znajdziemy na nich następujące przyciski i funkcję.
Cztery przyciski kierunkowe i przycisk CLEAN. Po wciśnięciu przycisku odkurzacz rozpoczyna sprzątanie w trybie automatycznym, przyciskami kierunkowymi możemy natomiast skierować go w wyznaczone miejsce.
Przycisk PLAN służy do planowania godziny sprzątania, a CLOCK do ustawiania aktualnej godziny. Na pilocie możemy ustawić jedno sprzątanie w ciągu dnia, odkurzacz będzie je powtarzał codziennie.
Przycisk ze spiralą uruchamia tryb czyszczenia miejscowego, funkcja przyda się w awaryjnej sytuacji, odkurzacz jeździ wtedy wokół jednego miejsca i stara się jej jak najlepiej posprzątać. Kwadrat ze strzałkami naciśnięty, gdy odkurzacz znajduje się pod ścianą, włącza tryb podążania wzdłuż ściany.
Naciskając przycisk z wizerunkiem domu, wywołujemy powrót do stacji ładowania.
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 ProDziałanie:
ILIFE V7, jak i V5 PRO przeznaczone są dla powierzchni, gdzie znajdują się panele, kafle, wykładziny, dywany z krótkim włosiem. Roboty mają spore problemy na małych dywanikach i wycieraczkach. Dużym problemem są dla nich kable pozostawione na podłodze i różnego rodzaju sznurki, które mogą wkręcić się w obrotowe szczotki i skutecznie je unieruchomić. Jak wcześniej wspomniałem, ILIFE V7 świetnie radzi sobie sierścią i włosami, dzięki gumowym zbieraczkom na szczotce i przyznam szczerze, że zrobił tym na mnie duże wrażenie, ponieważ w pozornie posprzątanym pokoju, zebrał jeszcze dosyć dużo śmieci.Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 ProRoboty pracują również bardzo cicho, nie zakłócają oglądania telewizora czy słuchania muzyki, podczas jego pracy można swobodnie rozmawiać. V5 Pro bardzo dobrze wypada przy myciu na mokro, zdecydowanie nie zastąpi tradycyjnego mycia podłogi, ale bez problemu ogarnie ją z kurzu i małych plam. Mimo że roboty posiadają jakiś rodzaj “inteligencji” odpowiedzialnej za sposób sprzątania, to czasami można odnieść wrażenie, że krzątają się bez celu po mieszkaniu. Po zakończonym cyklu sprzątania jednak widać wyraźny efekt ich pracy i jest to coś, co mnie niezwykle cieszy. Sprzątanie najczęściej planuję na pilocie na godzinę 14, by mieszkanie lśniło na powrót wszystkich domowników.

ILIFE pracuje nieprzerwanie do momentu rozładowania baterii, po czym samodzielnie wróci do stacji ładującej, dzięki temu wiele zakamarków odwiedzi nawet kilka razy.
Robot wysprzątał najbardziej newralgiczne miejsca w moim domu, w które ciężko zapuścić się podczas normalnego odkurzania. ILIFE bez problemu wjeżdża pod sofę, fotele, czy pod łóżko, bez problemu radzi sobie w przeciskaniu się między krzesłami.
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Bateria i ładowanie:

V7 i V5 Pro pracują na baterii około 2-2,5h. Bateria posiada pojemność 2600mAh, na naładowanie potrzebuje tyle samo czasu co przeciętny smartfon.
Oba roboty sprzątające wracają do stacji ładującej samodzielnie, gdy ich bateria się wyczerpuje.
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro i Chuwi ILIFE V7- Podsumowanie:

Nie do końca wierzyłem w możliwości tak małego i niepozornego urządzenia. Sądziłem, że bez szans jest stawianie urządzeń tego typu do standardowych odkurzaczy z dużą siłą ssącą i mocno dziwiły mnie pochlebne recenzje, na które trafiałem.
Od momentu, kiedy zamówiłem ILIFE-a sporo się zmieniło. Tradycyjny odkurzacz wyciągam tylko do sprzątania schodów i ściągania pajęczyn. Kupując Chuwi w zasadzie zapomnisz o codziennym odkurzaniu. Brzmi to, jak slogan reklamowy, ale jest tak w rzeczywistości i sądzę, że każdy użytkownik ILIFE-a jest w stanie to potwierdzić. Jeżeli szukasz usprawnień w “zarządzaniu porządkami” to zdecydowanie jest to produkt dla Ciebie. Mnie bardzo cieszy natomiast fakt, że nic nie przerywa mojego sobotniego wylegiwania przed telewizorem.
Który wybrać?
Jeśli w Twoim mieszkaniu przeważają wykładziny i panele a w dodatku masz psa lub kota to zdecyduj się na V7, jeśli natomiast w mieszkaniu masz też sporo kafli to fajnym rozwiązaniem będzie robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro ze swoim sprzątaniem na mokro. V7 ma większą, regulowaną ze smartfona moc ssącą, jednak w przypadku V5 Pro dwie szczotki zamiatające robią świetną robotę! V7 pracuje odrobinę ciszej, ale jest za to większym “wariatem”, zdarza się, że przejedzie bez zatrzymania po stopie co w przypadku V5 Pro jeszcze nigdy mnie nie spotkało, bo pracuje z większą elegancją.
Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro

Robot sprzątający Chuwi ILIFE V5 Pro – pojemniczek na śmieci

IMG_20161211_143740

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

 1. Avatar Panienka z Okienka pisze:

  wiecie co, ja wiele rzeczy kupuje na ali – gadżety do kuchni, do włosów, do domu, ale odkurzacza bym się bała… przecież w pl nikt nie bezie umiał tego naprawić czy się mylę? są w ogóle części do nich? z drugiej strony jestem fanką irobota roomba – bardzo bym chciała mieć taki samosprzatający odkurzacz, ale cały czas są inne wydatki. kusisz by kupić taki, ale z drugiej strony myślę o irobocie na raty. i co tu zrobić? bądź człowieku mądry!

 2. Avatar Paulina pisze:

  W jaki sposób mogę ściągnąć aplikację? Skanując qr kod pojawia się przekierowanie na stronę Gear Best a nie do aplikacji

 3. Avatar zielonaona pisze:

  380 zł za V5 – tylko brać?

 4. Avatar Grzegorz pisze:

  Witam, nie mogę utworzyć konta. Wyskakuje mi błąd: System error, try again or login with this email!. Na pewno nie wina internetu ani przeglądarki ani email bo próbowałem z różnych i różengo ip i różnych email, proszę o pomoc ?

 5. Avatar Damian pisze:

  Jak dlugo trzeba ladowac baterie w xlife v 7

 6. Avatar Damian pisze:

  Jack dlugo za pierwszym razed true a Aldo was baterie w life v 7

 7. Avatar martencja pisze:

  Hej, jestem totalnie zielona w zakupach internetowych ;-)
  Chce mieć ILIFE V5 PRO :-) w dobrej cenie ( kupon, zniżki etc) poproszę o pomoc :-)

 8. Avatar cupone pisze:

  Witam, posiadam
  2016 CHUWI iLife V5PRO V7

  zakupiłem w zeszłym roku, byłem bardzo podniecony nim, sprzątał, zmywał ( mopował).
  Zepsuł się po 1,5 miesiąca. Zgłosiłem na gwarancję, po 2 miesiącach walk, dosłałem drugi. W międzyczasie zawiozłem do naprawy, okazało się ze wszytko przegniło w środku od wilgoci (elektronika). Drugi starałem się, by nie dostała się wilgoć do środka, po ok 4 miesiącach jest to samo, takie same efekty, nie jeździ do przodu. Skacze do tyłu i przestaje pracować po 10 sekundach.
  Aliexpress nie odpowiada na zgłoszenie. Sprzedawca też.
  Mam drugiego trupa. Po otwarciu pieszego, stwierdzono brak jakichkolwiek uszczelek, wilgoć dostaje się do elektroniki i koroduje.
  Pomijając ekscesy przy zamawianiu, podójmy podatek za oby dwie wysyłki i koszt zakupu, to człowiek dostaje rozstroju nerwowego pisząc skargi i wyjaśnienia.

  Produkt dla os. które mają dużo szczęścia i cierpliwość.

  Proszę o inf na temat podobnych objawów na adres [email protected]
  Ja zgłosiłem produkt jako sprzedawany niezgodnie z opisem i oszustwo.

 9. Avatar Mysza pisze:

  Hej :) czy spotkałeś się z wirtualną ścianą do tego modelu? Na stronie Aliexpress nie ma a kupiłam odkurzacz i bardzo by mi się przydała a wiem, że jest bo widziałam na YT że jeden użytkownik ma, ale nie odpisuje na komentarze, gdzie go kupił… Proszę o pomoc :)

 10. Avatar Monika pisze:

  Hej. Czytam i czytam i im więcej czytam tym mniej wiem. Waham się między ilife i xiaomi. Mieszkanie 67 metrów i kot. Który model byś polecił?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Ja osobiście brałbym ILIFE, Xiaomi jest sporo droższy. Oczywiście mówię z perspektywy użytkownika ILIFE’a. Nie korzystałem z Xiaomi.

   • Avatar Marek pisze:

    Mój 350m dom ogarniaja na dzień dzisiejszy 3szt ilife v5. Wszyscy zadowoleni włącznie z pomocą domową, która twierdzi że przy nich musi się połowę mniej narobić, żeby był ten sam efekt.

 11. Avatar v5s Pro pisze:

  Wszystko fajnie tylko w podsumowaniu jest błąd. v7 NIE MA większej mocy ssącej w porównaniu do v5s Pro. Wg specyfikacji v7 ma: 400 pa zaś model v5s Pro ma: 550-850 pa (regulowana wedle uznania, jednak najniższa to i tak wyższe niż w modelu v7).

 12. Avatar Mateusz pisze:

  Czy kupując z Niemiec, wysyłka DHL, uniknę dodatkowych opłat? Albo jak zamówić aby dostać paczkę w rozsądnym czasie, unikając opłat jak cło i vat.

 13. Avatar Dina pisze:

  Kupilam v7 niestety wskakuje błąd czujnika z przodu.. nie wiem co z tym zrobić.. i dlaczego wyskakuje owy błąd. Dodam, że błąd wyskakuje przy pierwszej próbie użycia sprzętu.

 14. Avatar anna pisze:

  hej. Jak można zwiększyć moc szczotki? Kiedyś coś czytałam, ze jest to mozliwe poprzez komputer. Posiadam v7s

 15. Avatar Aneta pisze:

  No tak, każdy facet uważa że zmywarka i automatyczny odkurzacz to zbędny wydatek… do czasu aż musi odciążyć partnerkę w obowiązkach.

 16. Avatar Dominika pisze:

  Kupiłam V7 i niestety po trzech cudownych tygodniach użytkowania bateria przestała ładować. Przy podpięciu do ładowarki świeci cały czas na zielono a po uruchomieniu od razu zmienia na czerwony. Wyjmowalam już baterie, podlaczalam ładowarkę bezpośrednio do odkurzacza, niestety nic nie działa. Może miał ktoś podobny problem? Albo doświadczenie ze zgłaszaniem gwarancji?

 17. Avatar Katarzyna pisze:

  Czy wiadomo gdzie v5pro będzie dostępny z wysyłką z EU

 18. Avatar Mariusz pisze:

  Czy jesteś w stanie napisać coś na temat Ilife a4s, na aliexpress ma dużo zamówień i dużo pozytywnych komentarzy, także polskich zakupówiczów. Czy można go dostać z UE, bez Vat-u?

 19. Avatar Tom pisze:

  Hej, jakies promocje na v7s pro?

 20. Avatar Daniel pisze:

  Hej, mamy dostępne ILIFE V5 PRO z wysyłką z EU w dobrej cenie ?

 21. Avatar Marzena pisze:

  Ilife v5pro wiadomo kiedy bedzie dostepny z magazynu EU?

 22. Avatar wiki pisze:

  „wysyłka z EU, Robot dotrze w 4 dni”… Zamówione w poniedziałek o 8.00 Opłacone paypal i dziś czwartek… do tej pory jest pakowane…. hmmmm. Moje 4dni przedłużą się

 23. Avatar atencia pisze:

  Czy wiadomo kiedy v5pro będzie dostępny z wysyłką z EU?

 24. Avatar Grzegorz pisze:

  …i znów V5 Pro niedostępny na Gearbest. Wiadomo, kiedy będzie do kupienia?

 25. Avatar Zip pisze:

  No i się tylko napaliłem ….. ILive v7, ani żaden iLive nie jest dostępny na GearB. w magazynie EU tylko hyba Hiszpanie mają ale wysyłki do Polski nie mają.

 26. Avatar zan pisze:

  witam, czy wiadomo kiedy będą dostępne ponownie ILIFE V5 z podanego linku? Obecnie najtańszy widzę za ok 142+wysyłka.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Dobra wiadomość ILIFE V5 PRO jest dostępny z magazynu EU z kuponem promocyjnym! Dodatkowo kupując z magazynu EU nie zapłacicie VAT-u a przesyłka dotrze do Was w ciągu 4-6dni!!!

   ILIFE V5 PRO
   *****************************************************************************
   ➡ Cena: $149,99
   ➡ Link: ILIFE V5 PRO
   ➡ Kupon: V5SEU

 27. Avatar Kamil pisze:

  Czy teraz jest możliwe zamówienie odkurzacza iLife z dostawą z Słubic ?
  Ewentualnie gdzieś jest teraz dobra promocja na model odkurzacza który również myje podłogę.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Dobra wiadomość ILIFE V5 PRO jest dostępny z magazynu EU z kuponem promocyjnym! Dodatkowo kupując z magazynu EU nie zapłacicie VAT-u a przesyłka dotrze do Was w ciągu 4-6dni!!!

   ILIFE V5 PRO
   *****************************************************************************
   ➡ Cena: $149,99
   ➡ Link: ILIFE V5 PRO
   ➡ Kupon: V5SEU

 28. Avatar Marta pisze:

  Gdzie mogę sprawdzić z którego magazynu wysyłka?Wysyłają jeszcze z EU?

  • Avatar Marta pisze:

   A przepraszam już widzę. Są kupony? Akurat Nam by zależało na funkcji mycia , czy Xiaomi ma taką funkcję?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Dobra wiadomość ILIFE V5 PRO jest dostępny z magazynu EU z kuponem promocyjnym! Dodatkowo kupując z magazynu EU nie zapłacicie VAT-u a przesyłka dotrze do Was w ciągu 4-6dni!!!

   ILIFE V5 PRO
   *****************************************************************************
   ➡ Cena: $149,99
   ➡ Link: ILIFE V5 PRO
   ➡ Kupon: V5SEU

 29. Avatar Kamil pisze:

  Witam,

  Na gearbest znalazłem tylko opcje z wtyczką chińską za 132 dolary (wersja v5pro bo takiej szukam). Czy nie ma z nim problemów w polskich gniazdkach? A może znalazł ktoś taniej?

 30. Avatar Luki pisze:

  Macie może kupon dla V7 albo V7s?
  Funkcja mycia jest ok, ale nie jest konieczna, a może model Xaomi dorównuje iLife?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Nie ma kuponów na te modele aktualnie. Widziałem recenzje Xiaomi i przyznam, że jest to już zdecydowanie półka wyżej. W jego przypadku może mówić o inteligentnym robocie sprzątającym. Aktualnie Xiaomi Mi Robot jest oferowany w promocji Flash deals LINK z kuponem XIAOMIVAC

 31. Avatar Artur pisze:

  Witam, jest szansa że V7S będzie dostępny z Europy?

 32. Avatar Majk pisze:

  A ja mam ostatnio problem z a4, mianowicie przestał jeździć prosto tylko po przejechaniu 1m skręca, 1m i skręt, bardzo dziwne zachowanie. Dawniej wydawało mi się, że dojeżdżał do ścian i dopiero wtedy zmieniał kierunek… Wszystkie czujniki przeczyszczone, odłączona bateria, ciągle to samo. Ktoś może wie co może być tego przyczyną?

 33. Avatar Chyzio pisze:

  Hej.
  Co kupic, ilifie v7 czy A4?
  Funkcja mopa nie potrzebna.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Jeżeli masz w domu psa/kota to V7 ponieważ turboszczotka wyposażona jest w dodatkową gumę, która świetnie zbiera sierść. Nie masz zwierzaka to A4. W każdym razie wstrzymaj się z zakupem, w ciagu kilku dni wrzucę nowe kupony na odkurzacz z magazynu EU- obecnie są jeszcze niedostępne.

   • Avatar Emilia pisze:

    Czy już wiadomo kiedy będą kupony na odkurzacz V7 z Europy? Czy będzie kupon na V7s? Czy warto kupić z funkcją mopa?

 34. Avatar rostman pisze:

  Czy stacja dokująca może być schowana pod szafą? Jak z zapamiętanie drogi powrotnej, jeśli stacja dokująca jest w innym pomieszczeniu?

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Cześć, jeśli będzie miał wystarczająco dużo miejsca to bez problemu odkurzacz dotrze do stacji. Po rozładowaniu odkurzacz jak po sznurku wraca do stacji, wiec może znajdować się nawet w innym pomieszczeniu.

 35. Avatar Barbara pisze:

  Kusi mnie żeby zamówić V5 PRO ze względu na tą funkcję polerowania (mam gres w domu) ale mam problem z włosami na podłodze i chyba raczej lepszy będzie V7?? Kliknęłam po podane linki ale oba są niedostępne- V5 PRO nie ma, a V7 nie ma wysyłki do Polski. Możesz podać aktywne linki i powiedzieć który lepiej zamówić w moim przypadku??

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Cześć, bierz V7, w praktyce bardzo nie odpalam prawie mycia na mokro bo to „za dużo roboty” :)
   Odkurzacze wciąż nie są dostępne z europejskiego magazynu, sprawa się wydłuża ale mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu dotrą.

 36. Avatar Dominik pisze:

  Czy odkurzacz poradzi sobie z posprzątaniem całego mieszkania ? Konkretnie mam na myśli wypukłe listwy progowe między pokojami, czy przejedzie przez nie czy potraktuje jako przeszkodę i zawróci ? przykładowa listwa http://images.sklepy24.pl/64758770/3161/medium/listwa-progowa-aluminiowa-borck-30mm-klon-1p-dl-2-70m.jpg

 37. Avatar Marcin pisze:

  Kupiłem V7 i jestem zadowolony. Mimo tego, że chaotycznie jeździ po domu, to gdy wychodzimy i zostawimy go na dłużej porządnie wysprząta podłogi. Jedyny minusik to taki, że nie radzi sobie na „dywanie z gąbki”, co prawda wjeżdza na niego, ale nie potrafi się po nim poruszać, chociaż to nie jest dywan z długim włosiem. No ale tego to się spodziewałem przed zakupem. Jeśli ktoś się zastanawia, to w tym przypadku jest znakomity stosunek jakości do ceny i na prawdę warto go kupić.

 38. Avatar Krzysztof pisze:

  Mam problem ze swoim Ilife V7 do tej pory nie było zadnych problemów,lecz teraz odkurzacz przestał pracować na aplikacji pojawił sie kod błedu E05 (błąd czujnika) czujnik sprawdzony jest czysty – czy ktoś się spotkał z czymś takim da się to samemu naprawić?

 39. Avatar Magdalena pisze:

  Witam XIAOMI już w domu. Jest rewelacyjny.

 40. Avatar Przemek pisze:

  Witam mam dylemat między V5 PRO i ILIFE V7 a problem jest taki moja dziewczyna ma bardzo długie i grube włosy który niestety bardzo wypadają i nie wiem czy lepiej się będzie sprawował v5 który nie ma turboszczotki i włosy nie mają gdzie się wkręcić wplątać czy jednak będzie lepszy v7 ze względu na turboszczotke, w mieszkaniu same panele i płytki proszę o poradę pozdrawiam

 41. Avatar Marta pisze:

  A V7 pro czym się wyróżnia, czy V5 wymyje podłogę w 50 m salonie na raz, czy jakieś wymienne wkłady, to mycie czy bardziej przecieranie?Też nie mogę zdecydować..bo ma 3 szt dywanu, a reszta panele, drewno i kafle.

 42. Avatar ryku pisze:

  cześć! jak z recenzja a4? pytam bo w tym momencie na gearbescie tylko one są na stanie a poza tym 10 zbliża sie wielkimi krokami… szczerze potrzebuje tej recenzji zeby podjąć decyzje i potem spać spokojnie

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Czesć Maciej, wybacz zwłokę. Czekam z publikacją bo nie ma jeszcze nowych kuponów I auktualna cena nie jest porywająca. Wciąż czekam na odpowiedź od Gearbest, mam nadzieję, że na dniach bedzie recenzja.

   • Avatar ryku pisze:

    Dzięki za odpowiedź!

    Poza tym, sam skontaktowałem się z Gearbestem na temat v5 – na ten moment wybrałbym V5 ponieważ mam kafelki i parkiety zamiast dywanów – i na razie czekam na odpowiedź związaną z ewentualnym re-stockiem z magazynu w EU.

   • Avatar Agnieszka pisze:

    Też mamy taką nadzieję, bo nie ukrywam, że swoją decyzję uzależniam od Twojej recenzji. Wciąż waham się pomiędzy V7 a A4 :)

    • Aliholik Aliholik pisze:

     Cześć, niestety wszyscy musimy jeszcze chwile poczekać bo wciąż nie ma robotów w europejskim magazynie. Oczywiście jeśli tylko się pojawią to wrzucę linki i dam znać :)

 43. Avatar Magdalena pisze:

  Co Pan sądzi o robocie odkurzającym XIAOMI?

 44. Avatar Sebastian pisze:

  Witaj możesz powiedzieć jak dokonałes zakupuj jak płaciłeś i jaka końcówke (wtyczkę ) posiadał zasilacz

 45. Avatar Marally pisze:

  Mamy mocna trójkę w czołówce, a jest jeszcze ciekawy model V7S. Info techniczne są czytelne, ale proszę o jakieś info praktyczne.

 46. Avatar Gienia pisze:

  Kiedy test A4? nie mogę się zdecydować, który model.

 47. Avatar Krzysztof pisze:

  Witam. Czy model A4 ma funkcję sprzątania na mokro? Czekam na recenzję.

 48. Avatar Ultramonika pisze:

  Kochani, jaka jest różnica pomiędzy V5s a V5pro ? Kupony na którykolwiek, ktoś, coś ?)))

 49. Avatar Inez pisze:

  Proszę napisać który z 3 iLife które posiadasz jest najlepszy?

 50. Avatar Michał pisze:

  i kiedy recenzja A4? zastanawiam się nad kupnem

 51. Avatar Rox pisze:

  Czy iLife V5s (pro) również ma czujniki, które nie pozwalają obijać się mu o meble? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, a zależałoby mi, żeby jednak nie niszczyć mebli kosztem wolnej od sprzątania chwili.

  • Aliholik Aliholik pisze:

   Tak, posiada takie czujniki, zresztą na filmiku dołączonym do recenzji możesz zobaczyć jak wygląda to w praktyce :)

  • Avatar v5s Pro pisze:

   Wszystkie iLife mają taki czujnik ale… przypuszczam, że tak samo to działa u innych producentów – czujnik „nie widzi” ciemnych mebli i wówczas w nie lekko uderzy i zmieni kierunek. Niemniej jednak zderzak ma zaopatrzony w gumowe zabezpieczenie więc nie zostawia żadnych śladów. Jasne meble wykrywa, zwalnia lekko dojeżdża i zmienia kierunek nie dotykając ich.

 52. Avatar Wally pisze:

  OK, już po gwiazdce. To który, w Twoim przypadku, został a który trafił z powrotem do pudełka z kokardą i znalazł wygodne miejsce pod choinką?

 53. Avatar Wiktoria pisze:

  Chyba pora kiedyś zaopatrzyć się w taką machinę. Latanie z odkurzaczem jednak nie należy do przyjemnych czynności. :D

  Ps. Panie Kubo, mam drobny problem. Nie doszła mi przesyłka z ali, więc założyłam spór. Napisałam że paczki nie otrzymałam i proszę o zwrot gotówki. Sprzedający zaproponował że może wysłać mi przesyłkę jeszcze raz i prosi o zakończenie sporu. Jaką mam gwarancje po naciśnięciu „Accept” że kolejna przesyłka faktycznie zostanie wysłana? Czy po akceptacji propozycji sprzedawcy pieniądze zostaną do niego wysłane i będzie w stanie mnie oszukać poprzez niewysłanie w rzeczywistości paczki?
  Wszystkie paczki jakie już zamówiłam przyszły po 2-3 tygodniach, tylko ta jedyna idzie najdłużej i niestety nie doszła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *