Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3- Recenzja

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3 to kolejny produkt z rodziny Xiaomi, który zdecydowałem się zamówić z dalekich Chin. Wszyscy śledzący bloga wiedzą, że jestem fanboy-em Xiaomi, więc poszukując szczoteczki sonicznej miałem bardzo ułatwione zadanie. Po krótkich poszukiwaniach wybrałem produkt, który zbiera świetne recenzje, a dodatkowo jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie!
Zamówiony: 20.03.2019
Otrzymany: 04.04.2019
Cena: 33$ (z kuponem zniżkowym) 
Link: Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3 (Opcja wysyłki EU Priority Line chroni przez VATem!)
Kupon: pltest
Aktualnie w promocji są również wymienne końcówki do szczoteczki Tylko 7$ za dwie sztuki!
Link: Wymienne końcówki do szczoteczki sonicznej Xiaomi Mijia Soocas X3
Kupon:
plszczote

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3 z Banggood- Opis

Obecnie soniczne szczoteczki do zębów stały się hitem sprzedaży i wyrastają na zdecydowanego lidera, wśród produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej. Sekret urządzenia tkwi w ich działaniu. Szczoteczki soniczne wykorzystują ruch pulsujący oraz wymiatający, dzięki czemu są w stanie usunąć nawet 6 razy więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka.

By zrozumieć sposób działania szczoteczek sonicznych, warto porównać je z tradycyjnymi szczoteczkami elektrycznymi. Szczoteczka elektryczna w ciągu minuty wykonuje około 58 000 obrotów, co w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej jest olbrzymią ilością.

Szczoteczka soniczna wykonuje ich od 31 000 do 62 000 na minutę. Są to tzw. ruchy wymiatająco-pulsacyjne, które delikatnie usuwają zabrudzenia i przebarwienia, nie uszkadzając szkliwa ani dziąseł.

Szczoteczka soniczna, pracując z częstotliwością minimum 260 Hz, wytwarza fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania we włóknach, a jednocześnie, docierając na odległość do 4 mm od włókien, wprawiają w ruch cząsteczki śliny zmieszanej z pastą.

Tworzące się wówczas mikrobąbelki uderzają w powierzchnię zębów, usuwając bakterie i płytkę nazębną. Docierają one również tam, gdzie nie są w stanie dotrzeć włókna szczoteczki, a więc również do przestrzeni międzyzębowych, perfekcyjnie również czyszczą zęby od strony warg i języka.

Mając na uwadze powyższe informacje, zdecydowałem się wymienić dotychczasową szczoteczkę elektryczną Oral B na szczoteczkę soniczną Xiaomi Mijia Soocas X3. Oczywiście na naszym rynku dostępne i bardzo popularne są również szczoteczki soniczne Phillips, jednak biorąc pod uwagę jeden z najważniejszych czynników, który interesuje konsumenta, czyli cenę, wybrałem Xiaomi. Same końcówki do szczoteczek Phillips są niemal trzy razy droższe!

Paczka z zamówieniem dotarła do mnie po dwóch tygodniach. Szczoteczki (ponieważ zdecydowałem się zamówić dwie) zapakowane zostały w bardzo estetyczne pudełko. Muszę przyznać, że w tej kwestii Xiaomi nie odstaje od najlepszych producentów.
Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3

Zestaw zawiera:

 • szczoteczkę Soocas wraz z ladowarką
 • końcówkę Soocas Clean do szczoteczki
 • ładowarkę USB (bez wtyczki, można wykorzystać ładowarkę do telefonu)
 • instrukcję obsługi

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3

Specyfikacja techniczna:

 • Certyfikat CE
 • akumulator: bateria litowo-jonowa 1000mhA (czas pracy do 30 dni )
 • częstotliwość drgań: 37200 razy na minutę
 • siła tarcia: 220 g/cm
 • cztery tryby pracy
 • łączność Bluetooth- możliwość pracy z aplikacją Xiaomi Mi-Home (pokazuje między innymi zużycie końcówki szczoteczki)
 • wodoszczelna – norma IPX7
 • czas ładowania: około 16h
 • waga produktu: 0,1230 kg
 • wymiary szczoteczki: 19,30cm x 2,40cm x 2,40 cm
 • kolor biały

Biorąc pod uwagę parametry techniczne, warto zatrzymać się przy akumulatorze w jaki została wyposażona szczoteczka. 30 dni pracy na jednym ładowaniu to genialny wynik, biorąc pod uwagę, że jej elektryczna poprzedniczka wytrzymywała 3 dni.
Urządzenie posiada cztery tryby pracy:

 1. Cleaning mode– Podstawowe mycie zębów
 2. Sensitive mode– Polecany dla wrażliwych zębów i dziąseł i dla osób noszących aparat ortodontyczny
 3. Gum care– Ochrona dziąseł- Polecany dla wszystkich z nadwrażliwością i problemami z dziąsłami
 4. White– Wybielanie- Program dla osób, które chcą usunąć przebarwienia, program ten można edytować po połączeniu z aplikacją

Moje pierwsze wrażenie po umyciu zębów szczoteczką soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3 to duże zaskoczenie. Ruchy wymiatające szczoteczki doskonale czyszczą zęby i przestrzenie między nimi, miałem wrażenie, jakby zęby zostały wypolerowane. Efekt i odczucia po użyciu porównałbym do zabiegu piaskowania.  Dodatkowo szczoteczka jest bardzo przyjemna w dotyku i lekka, wykonana została z dużo lepszego materiału niż Oral B, dzięki czemu nie zostają na niej zacieki z pasty, wystarczy opłukać urządzenie pod bieżącą wodą.
Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3Warto również dodać, że urządzenie współpracuje z aplikacją, które wskazuje stopień naładowania baterii oraz monitoruje stopień zużycia końcówki czyszczącej.
Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3

Szczoteczka soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3 z Banggood- Podsumowanie

Szczoteczką soniczna Xiaomi Mijia Soocas X3 jest zdecydowanie warta swojej ceny. Jestem świeżym użytkownikiem technologii sonicznej, ale muszę stwierdzić, że zostałem oczarowany. Bez najmniejszych wątpliwości jestem przekonany, że szczoteczka soniczna jest dużo lepszym rozwiązaniem niż konkurencyjne urządzenia elektryczne, czy szczoteczki manualne. Polecam zdecydowanie każdemu, kto chce, lepiej niż dotychczas, zadbać o higienę swojej jamy ustnej.

Szczoteczką soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3 Szczoteczką soniczna Xiaomi Mijia Soocare X3

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

 1. Avatar Jakub pisze:

  dlaczego kupil pan produkt z bangood, a nie z aliexpress? czy jest to jakas roznica?

 2. Avatar Grzegorz pisze:

  Dziwne, że bateria litowo-jonowa i czas ładowania 16 h…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *