Taśmy TRX z Aliexpress – Recenzja

Taśmy TRX z Aliexpress to kolejny przedmiot, który zdecydowałem się zamówić i przetestować. Ten przełomowy przyrząd treningowy obecnie króluje na wielu siłowniach i ma wielu zwolenników wśród trenujących szeroko pojęty Crossfit.
Zamówiłem: 15 grudnia
Otrzymałem: 11 stycznia
Cena: ok 26$ Na alledrogo dostępne kilka złotych drożej, ja jednak osobiście korzystam z serwisów gdzie działa prawdziwy program ochrony kupującego :)
Link: Taśmy TRX kupisz tutajTaśmy TRX z Aliexpress

Taśmy TRX z Aliexpress – recenzja

Niestety padłem ofiarą niefortunnego postanowienia noworocznego i mniej więcej od miesiąca powtarzam „od jutra zaczynam chodzić na siłownie”. W związku ze swoim słomianym zapałem zdecydowałem już w grudniu odpalić Aliexpress i wyszukać coś, co ilość wymówek zredukuje do zera. Dość długo przebierałem zakładkę fitness, aż wpadłem na wcześniej wspomniane taśmy TRX, które często wykorzystywane są w treningach bardzo popularnego obecnie Crossfitu.
Pomysł z zakupem był genialny w swojej prostocie. Przyrząd do ćwiczeń w domu, do którego potrzebuję ewentualnie framugi w drzwiach, dodatkowo ćwiczymy ciężarem swojego ciała. Poczytałem więcej o samej technice i możliwościach taśm, obejrzałem kilka filmików instruktażowych i postanowiłem, że zostanę crossfitterem :)
Taśmy TRX dotarły dwa tygodnie temu. Dość długo czekały na debiut,  wczoraj wieczorem, po krótkiej walce z samym sobą,  zdecydowałem otworzyć worek i przetestować zestaw.
Sam produkt nie jest logowany marką TRX ale w tym przypadku nie miało to dla mnie znaczenia. Wykonanie na bardzo wysokim poziomie, taśmy są bardzo mocne i raczej nie ma możliwości żeby się zerwały pod moim ciężarem. Dodatkowo z zestawie znajdowały się: instrukcje ćwiczeń, taśmy, dwa rodzaje uchwytów (jeden do przytrzaśnięcia drzwiami oraz drugi z karabińczymiem do np. zawieszenia na drzewie) oraz worek do przechowywania.
Pierwszy test obejmował zawieszenie taśm na drzwiach. Wszystkie ćwiczenia można było wykonać bez problemu, choć muszę przyznać, że nie doceniłem możliwości urządzenia i mówiąc kolokwialnie „spuchłem” po kilku seriach ćwiczeń :) Muszę jednak przyznać, że satysfakcja po ukończonym „obwodzie” nagrodziła włożony trud.
Trening jaki wykonywałem możecie zobaczyć poniżej na filmie istruktażowym. Na Youtubie znajdziecie również wiele innych ciekawych ćwiczeń, które dzięki TRXowi możesz wykonywać w domu.

Taśmy TRX z Aliexpress – Opinia

Nie wiem na ile wystarczy mi zapału i jak długo ćwiczył będę z użyciem taśm, jednak szczerze mogę je polecić wszystkim, którzy wciąż  szukają wymówek. Jest to ciekawa forma domowego treningu ale i nie tylko bo taśmy można zabrać ze sobą także w plener. Oczywiście zajęcia na siłowni z profesjonalnym trenerem będą prawdopodobnie bardziej efektywne, jednak TRX jest zdecydowanie tańszym wyborem.

Taśmy TRX z AliexpressTaśmy TRX z Aliexpress – Ciekawostki

Za prekursora Crossfitu uważa się Waldemara Kiepskiego, który już w pierwszych odcinkach popularnego serialu wykonywał treningi, które obecnie są bardzo popularne m.in. wśród studentów prawa :)
Taśmy TRX z Aliexpress

Aliholik

Aliholik

Mam na imię Kuba i jestem aliholikiem. Zaczęło się niewinnie - szukałem z ciekawości koszulki. Znalazłem, zamówiłem, otrzymałem. Potem kolejną i kolejną... i kolejną. :) Teraz zamawiam wszystko, wciąż i bez opamiętania. Ubrania, zegarki, akcesoria, gadżety. Jeśli chcesz, abym podzielił się z Tobą tą specyficzną zajawką, obserwuj mojego bloga.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *